| soultaker a întrebat:

.. de ce mai toate fetele pun aspectul fizic al unui baiat inainte de toate? nu vreau raspunsuri false si pline de modestie vreau sa raspundeti sincer. ce ar trebui sa faca un baiat care nu arata asa bine pentru a cucerii o fata daca nu are nici cea mai mica sansa daca e respins din start?

33 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Si baietii fac la fel si nu e numai superficialitatea de vina.
Tu ai putea sa te indragostesti de o fata de 1 metru jumate inaltime,o suta de kilograme,plina de cosuri si cu parul unsuros?
Ce ar trebui sa faca fata respectiva ca sa aiba o sansa la tine?
Vezi?
E normal sa doresti sa te inconjori de frumos,e in firea omului.
Stiu ca nu toti suntem frumosi si rupti din soare,dar o tinuta ingrijita,o igiena corecta,o infatisare eleganta,moderna si un comportament placut ajuta extrem de mult.
In plus,nu te lasa obsedat de propriile idei,pe lume sunt milioane de fete,deschide ochii si vezi-le!
Chiar daca azi iti place o fata care te respinge, o alta sigur te priveste gales si abia asteapta s-o bagi in seama!
Dar tu nu o vezi, pentru ca esti obsedat de refuzul primei, te incapatanezi sa fii nefericit, intelegi?
Calmeaza-te, iesi cu fata care te place de mana si las-o pe cea care te-a respins.La varste fragede un baiat ajunge sa capete "valoare" numai cand apartine alteia...
Bafta!

| Cătălina a răspuns:

Sa fie el insusi. Nimeni nu agreaza langa el o persoana superficiala si plina de falsitate. Naturaletea este cel mai mare atuu al nostru si am face bine sa n-o pierdem. Parerea mea.

| T4ny4 a răspuns:

Eu mai intai ma uit la el. Daca-mi place cum arata, poate si vorbesc cu el.Pentru mine conteaza si aspectul fizic.Dar nu pentru toata lumea.Dar, daca n-ar arata chiar atat de bine...nu stiu!laughing

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Nu am ce să zic decât că frumusețea e în ochii privitorului. Și ai cerut sinceritate, sinceritate îți ofer: Cu siguranță când spui „mai toate fetele" te referi de fapt la „mai toate fetele care ți se par ție drăguțe". Așa cum pentru tine aspectul fizic e ceva preliminar în a-ți căuta partenera, la fel este și pentru ele. Cu treaba asta trebuie să te obișnuiești. Ca să ieși în evidență și să treci de această etapă preliminară (fără să fii un făt-frumos), trebuie să dai dovadă de anumite trăsături, cum ar fi siguranța de sine amestecată cu gingășie sau blândețe, însă totuși să pari destul de puternic pentru orice problemă.

| scumpikxa a răspuns (pentru Raul9004):

FINALYYY! CINEVA INTELEGE! Era CHAR asa de greu pentru voi, baietii, sa va dati seama ca vrem un baiat dulce si afectuos dar care totusi sa para puternic si sa fie barbat?!?!?!

| FoarteLetargic a răspuns:

Pentru ca la prima vedere, conteaza doar aspectul fizic. In legatura cu a doa intrebare: trebuie sa o iei usor. Daca te simti neatractiv, incearca sa te apropii de ea ca prieten, sa o sustii, sa o faci sa rada, sa o faci sa se simta importanta pentru tine. Daca vrei sa ai vreo sansa, trebuie sa iti cunoasca sufletul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deoarece si băiatul se uită la aspectul fizuic al unei fete, că doar nu î ți i ei pe muma pădurii lîngă tine nu?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scuze la aspectul fizic, am gresit butonul.

| Wihox a răspuns:

Pai. Femeile prefera calitatea, iar baietii cantitatea. Fetele nu cauta cat mai multi ci cauta unu si bun. Baietii mai iau si mai mici, mai asa... Nu poti cucerii o fata frumoasa daca nu esti pe placul ei. si inainte sa faci orice tampenie sa ii ceri prietenia mai intai fi cel mai bun prieten al ei pana ajungeti la stadiu in care are incredere in tine... doar asa altfel nu.

| scumpikxa a răspuns:

Pai cam asa merge: Eu sunt fata, ma plimb pe strada, vad un baiat urat, ma gandesc 'hmm, tot ce stiu despre el e ca ii urat: NEEEXT!' vad unu bun 'hmm, tot ce stiu despre el e ca ii frumos. Nu am ce pierde!'. Partea buna e ca nu e nevoie sa fi frumos ca sa ne fii prieten: friend, nu boyfriend.
Poti doar incepe sa te imprietenesti cu ea, iar mai apoi sa incepi sa-idai de inteles ca vrei mai mult. Sa iesi doar tu cu ea, sa ii cumperi cadouri (chestii mici, nu e nevoie sa-i dai luna de pe cer). Daca treceti printr-un parc poti sa-i dai o floricica, ceva, ce gasesti pe acolo etc. In CEL MAI RAU caz ajungi in friendzone dar sa stii ca si pe primul meu prieten tot din friendzone l-am scosbatting eyelashes

| RazvanStefan a răspuns:

Pe toata lumea intereseaza aspectul fizic oricat ar spune ca e important interiorul... Si daca vrei sa o "cuceresti" vb frumos cu ea, ii faci complimente, te intreseaza lucruri ce o intereseaza si pe ea...

| eatpraylove a răspuns:

Fiindca traim intr-o lume superficiala in care doar aparentele conteaza, oricat incercam sa spunem ca aspectul fizic nu conteaza, conteaza, mai intai te uiti la cum arata daca iti place merita sa-l cunosti, daca nu mergi mai departe, asa suntem cu totii mai mult sau mai putin

| malina1 a răspuns:

In primul rand nu trebuie sa te consideri urat pentru ca fiecare suntem frumosi in felul nostru.In al doilea rand nu toate fetele sa uita la frumusetea fizica. Fetele se uita la carcter fiindca in ziua de azi nu prea gasesti baieti de treaba. Daca vrei sa cuceresti o fata trebuie sa fi ceva mai afectos sa iesi in evidanta (sper bine) iar de la un timp fata nu o sa fie interesata de aspectul fizic o sa o intereseze ce e in inima ta.SUCCES.FUNDA?

| andrei a răspuns (pentru malina1):

Se uita pe dracu'. Tot aia cu gura mare, care fac caterica si sunt plin de muschi sunt preferati de fete.

| malina1 a răspuns (pentru andrei):

Poate pitipoancele se uita la aia guralivi fiindca au si ele un interes
eu personal ma uit aprox 90% la interior si poate 10 % la fizic
depinde de gusturile tuturor fetelor eu iubesc un baiat care dupa parerea mea e cel mai dragut din scoala dar prietenele mele nu sunt de aceeasi parere au si ele preferatul lor

Deci in concluzie poti fi frumos in felul tau

| andrei a răspuns (pentru malina1):

Da, ai dreptate, fiecare e frumos in felul lui, dar fiecare priveste frumusetea din alt punct de vedere.

| neutrino a răspuns:

Fiecare trebuie sa-si cunoasca lungul nasului. Asa e viata facuta, nu toti pot fi frumosi si destepti.

| Numero1 a răspuns:

Asa a fost dintotdeauna, asta este o lume in care se promoveaza frumusetea, nu poti tu sa-i impui unui om sa nu-i place ce-i frumos, vorba aia ce-i placut ochiului, dar asta nu inseamna ca doar aspectul conteaza, asa e conteaza dar conteaza si interiorul, e rau de ce-i ce nu le au pe amandoua.

| SakonSIUkon a răspuns:

Pentru ca si aspectul fizic este luat in considerare, are o valoare de 50% degeaba exista un baiat de treaba si amuzant daca are dintii sparti, nasul indiot sau mare si alte defecte, nu il la nimeni, l-ar considera doar prieten.

| Mαdαliηα a răspuns:

Eu cred ca e invers...

| FcRb1923Madalin a răspuns:

Sa fie glumet, sa stie sa le atinga, sa le trezeasca emotii, sa le faca sa rada pana se pisa pe ele laughing
cam asawinking

| mariumarius a răspuns:

La intrebarea dc vor fetele un baiat mai aspectuos...pai probabil sale faca invidioase pe alte fete, iar cu "ce trebuie sa faca un baiat pentru a cuceri o fata daca nu araa asa bine "pai simplu sa se bage in seama cu ea...pt ca nu toate fetele se uita la aspect fizic, sper sa te fi ajutat

| Andreea22X a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic special pentru a cuceri o fata, daca ea nu te vrea acum, nu cred ca te va vrea mai tarziu.Vei gasi o fata care sa te iubeasca si sa te aprecieze asa cum esti tu!

| andreeaemilia a răspuns:

Pai chiar daca nu arati asa bine incearca sa te imbraci cu bun gust si sa te ingrijesti, sa ai o personalitate placuta si incredere in tine si cu siguranta o sa gasesti pe cineva care sa te placa

| EJelly a răspuns:

Uite, iti dau un raspuns foarte sincer, in care chiar cred

o sa incep cu un citat celebru:
"Nu exista oameni frumosi si oameni urati, ci numai moduri de percepere diferite".

concluzie: eu te pot vedea omul perfect, altcineva te poate considera un nimeni!
Nu iti mai pierde tipmul punand intrebari, socializeaza cu cei din jurul tau si fii tu insuti, ca sa atragi prin calitatile tale de om, nu de SEX-SIMBOL. Nu va mai pierdeti printre prototipuri gen: 90-60-90, nu exista asa ceva. Nu iti poate stabili si impune nimeni ce e frumos si ce nu!

ideea e urmatoarea: fii tu cu adevarat, pentru ca daca stii sa cuceresti prin sarm si inteligenta, ai cucerit-o si fizic. Crede-ma! :*

| MaddieXwi a răspuns:

Pai, pentru ca la inceput ..fizicul te atrage, din moment ce nu il cunosti in interior..esti atras de fizic. Iarasi, un baiat cu un fizic mai putin atractiv..cucereste probabil fetele prin felul de a vorbi..sau..prin intelgere. happy

| aleksia1 a răspuns:

Vrei sinceritate? Stii care e treaba? Prima oara cand intalnesti o persoana ce vezi? corpul, nu? cum te astepti sa iti sara o fata in brate asa din prima daca nu esti cine stie ce frumusete? Pe bune nu va inteleg.si chiar daca cei care arata mai bine sunt niste nesimtiti. fetele sunt prea obsedate de ce va spune lumea.Mai clar iti urasti iubitul dar vrei sa fii vazuta cu el pentru ca este frumos.Cam asa merg lucrurile si presupun ca la baieti nu e mai diferit.Si sincer... eu nu as vrea un baiat care sa fie el insusi! Un baiat trebuie sa arate ca face tot ce poate sa fie dragut...dar si natural intr-un fel.Adica sa nu te duci la o intalnire in parc si el sa se astepte sa vii in rochie de seara si sa spuna dezgustat uite-o si pe asta cum arata etc

| mabuhay a răspuns:

Nu trebuie sa faci eforturi foarte mari ca sa cuceresti o fata, trebuie sa fii tu.Da sa nu razi ca un dobitoc in fata unei fete (te va critica nu va ramane impresionata), sa fii curat si parfumat ( nu exagerat), unghiile taiate si curatate. O fata trebuie sa te placa asa cum esti tu ( natural). Dumnezeu da la toata lumea mai devreme sau mai tarziu asa ca nu te ingrijora. Fii simplu. Daca vrei sa-ti gasesti o fata simpla, care sa te iubesca cu adevarat, ca de restul gasesti ca orice colt, fara figuri ( nu ne impresioneaza).

| ChristinaDeath a răspuns:

Nu are legatura cu sexul. Nu fetele fac asta, oamenii in general fac asta. E in natura noastra sa alegem frumosul. Ar trebui sa ai mai multa incredere in tine, in primul rand. Un om increzator are din start mai mult succes. Nici simtul umorului nu ar strica.

| darckcloud a răspuns:

Toata lumea se uita la aparente prima data, doar cand vezi pe cineva si vrei sa faci cunostinta cu persoana respectiva nu te uiti la ea si spui "da, are paduchi si mucegai pe haine...dar pare desteapta, draguta si cu personalitate, ma duc sa vorbesc cu ea". prima data te uiti la aparente. Dar trebuie sa gasesti o modalitate sa o faci sa te cunoasca si in cele din urma o sa gasesti pe cineva care sa te placa pentru ce esti. Sper sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze si ai incredere mai exista si fete pe care le intereseaza ce il duce capul pe un baiat, putine, dar exista.

| yoko a răspuns:

Pai la inceput nu vezi ce are in suflet si nu cred ca tu nu faci la fel, adica tu te'ai cupla cu una urata cu spume si garsa?

| Playgirls a răspuns:

Pai in ziua de astazi fetele se uita dupa bani masini si fizic daca nu arata bine baiatul trebuie sa aiba bani si daca nu are nici bani si nici fizic macar sa aiba o masina sport.happy