| soultaker a întrebat:

.. de ce mai toate fetele pun aspectul fizic al unui baiat inainte de toate? nu vreau raspunsuri false si pline de modestie vreau sa raspundeti sincer. ce ar trebui sa faca un baiat care nu arata asa bine pentru a cucerii o fata daca nu are nici cea mai mica sansa daca e respins din start? ce ar trebui sa faca ca sa primeasca aceea sansa? in spatele unui fizic imperfect se poate ascunde o persoana extraordinara... funda

10 răspunsuri:
| larissuka a răspuns:

Pai acum sincer mereu conteaza ( tine minte ca prima data baiatul trebuie sa te atraga cat de cat )prima impressie, parerea ea este ca daca esti refuzat ar trebui sa-ti schimbi putin aspectul fizic prin o noua freza haine ceva mai modern,, de aici se va deschide primele "sanse". prin care fata va vedea ce fel de baiat esti.happy daca esti un baiat "extraordinar" cum te descrii vei fi inteligent si iti vei schimba putin aspectul fizic " imperfect" de care vorbestihappy baftta! kiss

| Auslesse a răspuns:

"de ce mai toate fetele pun aspectul fizic al unui baiat?"
sa-ti raspund..pentru ca asa-s fetele.se arunca, cu capul inainte fara sa stea sa analizeze putin si caracterul baiatului respectiv.
crede-ma, am patit-o! mi s-a pus pata pe un astfel de baiat, dar faza e urmatoare..baiatul respectiv pe langa faptul ca e frumos(asa-l vad eu,poate altei fete nu i se pare atat de frumos),are si destul de multi bani.ei bine,aici e problema,ca pe el faptul ca e frumos,iti dai seama,ca in materie de fete,are de unde alege.+ faptul ca are bani,il fac sa para intangibil... poate e prea mult spus "intangibil", dar asa e!
si cum ziceam, e frumos pe exterior, arata bine, dar interiorul nu e tocmai ok...caracterul iar,nu e tocmai asa cum ar vrea o fata.
acum sa-ti dau un exemplu"baiatul asta despre care vorbesc eu, are un prieten foarte bun, iar prietenul asta e lui e dragut, insa nu are o situatie materiala atat de buna ca a celuilalt.
si, am avut ocazia sa schimb cateva cuvinte cu ambii baieti..crede-ma,primul,adica cel cu bani,are un fel asa de a vorbi si o privire.
iar prietenul lui,e total opusul lui,adica e calm,are un alt fel de a vorbi,se vedeca are un suflet bun!
deci,sa stii ca unde exterioru` e frumos,interioru` lasa de dorit,cu mici exceptii!
si inca ceva, frumusetea se afla intotadeuna in ochii privitorului! adica un baiat pe care eu il consider frumos, altei fete ii poate parea mai putin frumos, sau invers! deci, sper c-ai inteles despre ce vorbesc!happy

| neutrino a răspuns:

Tu, daca ai avea de ales intre doua fete, una frumoasa si a doua urata, pe care ai alege ( ambele la fel de "destepe")? Pe cea urata, nu?

| Vix999 a răspuns:

That's the pot calling the kettle black!
Sau in limbaj mioritic : rade ciob de oala sparta, sau vorbeste magarul de urechi laughing)
Barbatii sunt cu mult mai interesati de fizicul femeilor decat invers asa ca nu vad sensul intrebarii laughing
Daca femeile nu sunt tocmai perfecte, vor doar sa faca sex cu ele dar nu sa le si afiseze in public. Daca sunt bune la corp..nici nu se mai streseaza sa vada dincolo de asta ..se blocheaza pe fizic si atat.
Exista o explicatie cum ca oamenii fiind programati sa perpetueze specia, sunt atrasi de persoanele cu profil genetic bun. fara prea multe imperfectiuni. Poate o fi si asta o explicatie thinking

| 1libercugetator1 a răspuns:

Ca timp de milioane de ani asa sau ales femeile parteneri

dupa fizic = inseamna un corp sanatos care va face un copil sanatos

material =sa asigure ei si copilului un camin

iubire = femeia are nevoie de afectiune
desi nu totul se rezuma la fizic

pe primul loc sunt banii apoi fizicul apoi iubirea vorba aia nu ne iubim nu-i nimic in timp vine ea banii sa avem ca avem de toate

Răspuns utilizator avertizat
| TuRneR01 a răspuns:

Man, fara aspect fizic nu prea ai sanse iti zic sincer. Poti sa slabesti, daca ai cosuri pe fata sa mergi la un dermatolog sau nu stiu ce problema ai tu. Cate fete bune ai vazut pupanduse cu un tip m-ai grasut?

Prima data cand vrei sa vorbesti cu o fata o vezi cum arata e gen o prima impresie pe care daca nu o faci buna nu prea m-ai exista continuare. (funda)?>

| AnonimLove14 a răspuns:

Deci cea mai logica explicate e ca sun superficiale.Asa sunt majoritatea fetelor n-ai ce sa faci in privinta asta.Asa sunt oamenii :judeca dupa aspect.Ca sa fi fericit steapta fata careia sa nu-i pese de cum arati ci de cum esti tu.Sa sti ca exista acea fata ...undeva.Trebuie doar sa ai rabdare si va veni la tine.Succes happy

| TifaLockheart a răspuns:

Sa te intreb sincer, tu te uiti la aspectul fizic al unei fete? Bineintles, asta e societatea in care traim ne luam doar dupa aparente. Dar sti eu spun sincer eu ma uit la un baiat daca e bine imbracatlaughing pura sinceritate si eu prefer skinny si inalt (fiecare cu preferinte).
Dar sti poate ca cineva sa te placa trebuie sa te cunosca. Si ca sa schimbi o parere trebuie sa incerci.
Da defpt aspectul e o masca pana la urma, am cunoscut persoane online pe care nu le stiu fizic, dar care sunt extraordinare happy

| bebe666ak47 a răspuns:

Stai linistit frate uitate la poza mea em un aspect fizic destul de bun nu toate fetele se arunaca cu capul inainte intr-o zi o sa iasa soarele si pe strada ta si o sa vada cineva persoana din spatele fizicului tau bafta