| anonim_4396 a întrebat:

Salutare tuturor. Am o mare dilema si o nelamurire.
De vreo 2 luni si cateva zile sunt impeuna cu o fata, ne intelegem foarte bine, ne vedem aproape in iecare zi, ne plimbam, iesim la cate o cafea, un suc, o prajitura ceva. Pana aici nimic neobisnuit. Numai ca noi cand mergem prin oras, prin parc sau undeva ea evita sa ma tina de mana, am incercat de cateva ori sa o iau de mana si ea ma tinea cateva secunde si imi dadea drumul la mana. De vreo cateva zile am observat la ea ca atunci cand ne plimbam ea sta cu mainile in buzunar, sau cel putin o mana in buzunar (daca stau in stanga ei, pune mana stanga in buzunar sau daca stau in dreapta ei isi pune mana dreapta in buzunar). De vreo 3 saptamani ma tot gandesc ca probabil ii este rusine cu mine, ca si cand stam pe o banca in parc ea sta tot asa cu mainile in buzunare sau e asa mai rece cu mine, dar cand suntem la mine in masina si suntem in particular numai noi doi ma imbratiseaza mereu. Cand mai iesim asa la un suc, o cafea sau ceva ne mai sarutam atunci in public, dar ma simt super penibil ca eu mergand cu ea pe strada sa nu o tin de mana plus ca ea se distanteaza usor de mine cand mergem pe strada. Singura data cand ne-am tinut de mana a fost cand am dus-o undeva intr-un loc mai retras la 25 de kilometri de oras la un obiectiv turistic si nu era nimeni pe langa noi si atunci ea a vrut sa ma tina de mana, asta era la 3 saptamani de relatie, dar de atunci niciodata.
Eu ma gandesc ca acus trebuie a vina primavara, vara si ma simt super penibil ca noi ca si cuplu sa nu ne tinem de mana.
Si nu e genul de persoana careia sa nu ii placa sa se tina de mana cu iubitul, pentru ca mi-a zis de vreo 3 ori ca a fost cu un baiat intr-o relatie o luna de zile si mi-a povestit ceva si zicea ca ei doi se tineau de mana mergand pe strada.
Nu stiu ce sa cred, dar eu ma tot gandesc la asta de vreo 3 saptamani de cand un psiholog cu care vorbeam imi zicea ca intr-un cuplu unde cei doi nu se tin de mana nu prea merge relatia.
Nu stiu ce sa mai cred, oare ce poate insemna asta? Plus ca nici nu am curajul sa vorbesc cu ea pe tema asta...

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

As fi zis ca poate ii e rusine sa se afiseze in public in general sa-si exprime afectiunea dar din moment ce zici ca cu ala facea asta cam naspa... Eu totusi nu inteleg de ce nu o intrebi pe ea asta ca noi n-avem de unde sa stim ce-i in capu ei

| ℓαυяα a răspuns:

Dacă ti a povestit de fostul ei poate încă mai simte ceva pentru el din moment ce făcea cu el ce nu face cu tine. Ma gândesc ca nu știe exact ce vrea de la tine. Fa ti curaj și vorbește cu ea ca sa înțelegi de ce se comporta așa. Noi putem doar sa ne dam cu părerea dar problema o puteți rezolva doar voi happy

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să vorbești cu ea.
Poate nu vrea să fie văzută cu tine în public.

| Johny94c a răspuns (pentru Andreeush):

Am vorbit aseara cu ea treaba asta numai ca i-am zis ca sunt genul de baiat care tine de mana o fata intr-o relatie si incercam ca o iau de mana, dar degeaba ca imi dadea drumul la mana, de ce nu stiu, ori sunt eu genul de om care imi manifest dragostea prin multe imbratisari si pupici, ori e ea mai rece de felul ei. Daca e mai rece de felul ei trebuie si eu sa fiu mai rece de felul meu, numai ca nu prea pot, dar trebuie sa incerc

| Plato a răspuns:

Daca nu ai curajul sa vorbesti orice, nu prea merge relatia.