| ShadonyX a întrebat:

Salutare tuturor.Am o nedumerire destul de mare as spune si eu.Am inceput sa vorbesc cu o fata de aproape o saptamana, prin mesaje ca inca nu am reusit sa o intalnesc.Totul e bine si ok.Pana am pus intr-o seara intrebareatongueoate ar putea sa fie ceva intre noi.Atunci a venit raspunsul:Ar putea sa fie dar eu am prieten in momentul de fata.Ideia ii ca tot continua sa-mi zica buna dimineata si seara noapte buna, sa am grija de mine si altele.Am tot facut glume prin mesaje, in special eu, dar nu stiu ce inseamna toate astea.Am mai pus eu uneori mai la gluma putin ideea ca ma tine de rezerva si ea tot spunea ca nu e adevarat.Sunt confuz si nu-mi pot da seama de nimic.Mi-e draga, imi place de ea dar nu pot sa stau pe tusa si sa primesc tot acelasi raspuns; Vedem pe parcurs.
Daca e vorba de varsta, ea face anul viitor 18.
Va multumesc si astept pareri.

18 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Esti rezerva ca in caz de se desparte ala de ea sa te aiba pe tine. Ori, nu-i mai merge bine relatia si cauta sa vada daca cu tine i-ar fi maibine.

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul meu este sa-ti cauti o fata serioasa, care sa fie doar pentru tine!
Dupa cum vezi, fata asta jongleaza cu 2 in acelasi timp, are deja iubit dar in paralel sta de vorba cu tine si te incita.
Lucru de latfel foarte urat, care spune o gramada despre o asemenea persoana cu caracter urat!
Daca nu vreis a suferi, cauat-ti o persoana care sa fie doar pentru tine, ca asta nu va fi niciodata cu tine, probabil ca se va despartii cu iubit si va fi cu tine, cand se plcitiseste cu ala...dar putin dupa ce va fi cu tine, va continua sa vorbeasca si cu altii. Viciul asta nu se va schimba niciodata la ea, practic este imposibil.
De aceea te-am sfatuit sa uiti de asta, cautandu-ti o fata cinstita, care sa te placa si sa fie doar cu tine.

| ShadonyX explică (pentru Violleta2022):

Iti multumesc pentru raspuns.Pana acum nu am avut noroc la o asa fata.
Norocul meu e ca la cat am suferit nu prea mai e asa rau.

| Hammurabi a răspuns:

O fată care are prieten dar stă la vrăjeală cu tine și îți zice "vedem pe parcurs", poate probabil să devină iubita ta, dar atunci va sta la vrăjeală... cu altul. laughing))
Comportamente de genul ăsta, vouă nu vă ridică nici un semn de întrebare?
Vă mulțumiți doar pe moment "vai, l-a lăsat pe ăla și m-a luat pe mine"? laughing)))

| ShadonyX explică (pentru Hammurabi):

Prietene,crezi ca eu nu-s satul de chestia asta.Nu crezi ca o sa stau o viata sa primesc tot acelasi raspuns:Vedem pe parcurs.Dar am vrut sa vad daca ceea ce banuiam eu poate sa fie adevarat.

| Hammurabi a răspuns (pentru ShadonyX):

E foarte bine.
Întotdeauna bazează-te pe intuiția și instinctul tău.
Sunt cele mai sigure.

| alina2k18 a răspuns:

Incearca sa fie draguta cu tinewinking sau nu prea se mai intelege cu prietenuwinking si nah a iesit la vanatoare dar fara lesa INCAwinking

| ShadonyX explică (pentru alina2k18):

Posibil,faza e ca avand si putin nervi de azi, m-am descarcat fix acum pe ea.Si I-am raspuns putin cam urat
O fata oarecare m-ar fi injurat.Dar ea m-a intrebat ce am patit? De ce vorbesc asa?
E adevarat ca se comporta dragut.

| Nemessys a răspuns:

laughing Scuze dar ești puțin cam fraier. Ok nu sunt aici sa te critic ci ca sa te ajut. Deci în situația de fata ea are prieten, lucrul ăsta trebuie sa îl accepți. Însă ea într-un fel are de ales dintre tine și el. Adică hai sa Îți ofer un exemplu. Sa zicem ca eu am o iubita, dar mai vorbesc cu încă o fata. La un moment dat acea fata îmi propune sa fim împreună. Tu Îți dai seama ca dacă acea fără ar fi mult mai potrivita pentru mine decât actuala iubita, eu m as duce la ea și as lasa-o pe cealaltă nu? Cam așa este și la tine. Deci da, tu ești un fel de rezerva. Crede-ma ca dacă tu erai mult mai potrivit pentru ea, îl lasa pe actualul ei prieten și se ducea la tine, dar asa te ține ca o rezerva. Deși nu o cunosc chiar deloc, miroase a genul ăla de fata care nu prea se implica în relatii și schimba baieții cam Cum are chef. Eu în locul tău as lasă o în pace. Adică nu as mai sta sa mă rog de ea. De ce? Pai gândește ca exista cineva ma Bun decâ tine. Hai sa Îți dau exemplul celor 3 roți. Imagineza-ti o mașină care merge și la un moment dat face pana la o roata. Șoferul înlocuiește acea roata cu una de rezerva apoi se duce la un service auto ca sa își pună alta noua în locul celei de rezerva. Cam în aceeași situație te afli și tu. Ea sta cu acel individ pana se termina relația, după care te ia pe tine și când găsește pe altcineva o sa te înlocuiască. Mașina fiind ea, prima roata fiind actualul ei iubit, roata de rezerva ești tu și roata noua o sa fie iubitul ei nou ( care o sa urmeze după tine ). Nu merita deloc sa te complici cu o astfel de fata. Eu ți am zis în mare mare Cum o sa se desfasoare povestea. O întrebare și mai buna ar fi : tu ce ai face în locul ei?
Deci și mai pe scurt acel băiat e mai special pentru ea decât tine. Eu îți zic sa te duci si sa își cauți pe altcineva. Alta întrebare ar fi : ce are fata aia atât de special de ai fi dispus sa aștepți după ea atâtea luni? Care oricum și pe tine o sa te înlocuiască la un moment dat.
Caută o fata serioasa. Aia chiar nu e de tine.

| ShadonyX explică (pentru Nemessys):

Nu sti daca sunt fraier sau nu. Oricum nu e o mare paguba pentru mine.Greseala mea a fost ca am luat-o putin pe aratura si asta mi-a scazut tot interesul.Am lasat in seara asta un mesaj pe genul..Nu pot fi luat de prost, daca esti interesata cautama tu, eu nu ma mai chinui.Stiu foarte bine cand o persoana e catusi de putin interesat de tine, cauta al naibi sa afle cat mai multe despre tine, ceea ce in cazul ei nu era.
In fine.Viata merge inainte.Am de unde alege.
Mi-am cam dat seama ca sunt rezerva ca am mai patit-o.
Mersi totusi de raspuns.

| Nemessys a răspuns (pentru ShadonyX):

Tu doar sa ai grija de tine și sa nu ti-o iei de la o simpla puștoaică. Alegrea iti apartine. Nu Îți zic neapărat sa o paracești dar. cauta pe altcineva și dacă iti găsești iar ea te caută, îi poți oferi și tu același răspuns,, am prietena dar. O sa vedem mai încolo " Ahhh ce dulce e răzbunarea big grin big grin big grin big grin. Sa guste și doctorul din medicamentul pe care i-l oferă pacienților nu?

| ShadonyX explică (pentru Nemessys):

Interesanta deductie.Si asa cunosc cateva fete.Merita incercarea.
Sa se intoarca roata putin.Nu e rau.

Si acum ''imi dau in cap'' sa nu mai fac acelasi tampenii.Cum spunea si Seyan: sunt cam bou.
Dar boul are coarne si trebuie sa le foloseasca din cand in cand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"oate ar putea sa fie ceva intre noi"
Esti bou, grabesti lucrurile, ea at trebui sa spuna asta nu tu, te-a mintit nu are prieten, dar asta nu inseamna ca nu are unu de rezervã, in orice caz nu esti tu pe lista ei cu siguranta. Ia-ti adio si urmatoarea

| ShadonyX explică (pentru anonim_4396):

Si tu esti tare destept;
Nu I-am spus ca vreau sa fie ceva neaparat intre noi;
Am batut un apropo ca poate intr-o zi ar putea sa fie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ShadonyX):

E exact aceeasi chestie impingi pentru o relatie.lucrurile trebuie sa meargã usor dupã ce incepe sa se atasaze de capul tau de bou.

| ShadonyX explică (pentru anonim_4396):

Nu ma fa bou..Adevarul fiind ca nu am atata experienta in relatii.
In fine, nu e capat de tara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ShadonyX):

Greu faci rost daca nu ai experienta. Fug Femeile de tine.

| ShadonyX explică (pentru anonim_4396):

Si asa nu am noroc. Ceea ce spui tu stiam si eu
Mersi omule, mi-ai dat putin de gandit.
Cred ca ar fi cazul sa mai schimb cate ceva.