| ana maria a întrebat:

va rog foarte mult sa aveti rabdare cu povestioara mea cam incilcita, deci totul a inceput acum un an si jumatate eu m-am indragostit de un tip de virsta mea, am fost impreuna cam 2 saptamini in care totul a decurs extrem de bine, timp in care eu am reusit sa ma indragostesc pina peste urechi, iar dupa aceste 2 saptamini el a inceput sa fie indiferent si sa nu-mi mai atraga atentia,mai in scurt ma amagea cum ii placea(mentionez ca inca nu ma culcasem cu el)iar eu asa de mult sufeream si umblam dupa dinsul,unde era el acolo eram si eu,el in fata mea se saruta cu alte fete si nici-o atentie din partea lui, mai in scurt parca eram drogata si nu-mi dadeam seama de nimic, eu il iubeam si gata.Asa a trecut vreo opt luni cu multe lacrimi din partea mea si multa nepasare din partea lui.Intr-o seara m-am dus la discoteca cu prietenele mele si acolo putin m-am imbata si cind il vad si pe el era singur fara iubita lui, pina la urma am facut eu ce am facut si-am plecat impreuna de la discoteca si iaca in noaptea ceea prima data m-am culcat cu dinsul(nu eram virgina). Nustiu ce s-a intimplat ca din seara ceea mai precis dupa noaptea noastra de dragoste mi s-a facut greata de el si scirba nici nu vroiam sa-l vad plus la toate ca dupa citeva zile am realizat ca si niste boli transmisibile sexual am luat de la dinsul de care foarte greu am scapat.In fine dupa asta el a inceput a umbla dupa mine iar eu fugeam de dinsu vreo 9 luni de zile asa am dus-o,il amageam cind ii spuneam ca il iubesc,cind il lepadam faceam ce vroiam din acest baiat intre timp eu mi-am gasit un baiat de care m-am indragostit,ne-am indragostit si ne intelegeam foarte bine,acest tip cind m-a vazut cu altul a innebunit.Mi-a facut asa mari probleme cu iubitul meu cu familia mea eu ajungind sa-l urasc din tot sufletul,si intr-o noapte a venit la mine,el fiind beat si m-a rugat in genunchi sa-l lepad pe iubitul meu si sa fiu cu el, el mi-a spus ca nu poate trai fara mine, eu i-am raspuns la toate asa de dur si i-am spus ca du-te si te ucide din dragoste daca nu poti trai fara mine el a plecat si mi-a spus ca o sa-mi para rau pentru asta.Cind dimineata m-a sunat o prietena si mi-a spus ca parintii l-au gasit spinzurat pe Vali(asa il chema)in garaj.Deci eu de-atunci nu mai am liniste, imi pare foarte rau ca am vorbit asa dur cu el.Prietenele mele tot ma considera vinovata,toti oamenii se uita la mine de parca ar vedea o ucigasa numai familia si iubitul meu imi sunt alaturi.Voi ce credeti sunt vinovata eu? el tot asa s-a purtat cu mine si eu nu m-am sinucis,si inca el era un baiat foarte frumos dintr-o familie bogata,orice fata o putea avea, de ce a facut acest lucru pentru mine? vreau sa ma duc de aici caci nu mai pot rezista, primesc diverse amenintari nu mai pot trai asa.

6 răspunsuri:
| Marry410 a răspuns:

Pai tu nu esti vinovata, dar daca oamenii gandesc asa..nu e vina ta, ci a lor, uite ca sa vezi oamenii care te iubesc cu adevarat : iubi al tau si familia ei au incredere in tine si punct cat despre baiatul care s-a sinucis pentru tine..probabil ca si-a dat seama ca pe tine te iubea cu adevarat!

| sasha22alexa a răspuns:

El era beat si tu i-ai zis sa se omoare, daca nu poate trai fara tine.Hmmmmmm...esti 'nevinovata'!

| karryna1 a răspuns:

WOW! mai ceva ca in filmelaughing
Pai, intr-un fel esti vinovata si intr-un fel nu esti vinovada, nu ar trebui sa te simti vinovata pentru ca la inceput si-a batut joc de tine si cand tu ai inceput sa te saturi de toate prostiile lui l-ai lasat. Dar pe de alta parte esti vinovata ca nu trebuia sa ii zici asa ceva...pentru ca daca intr-adevar incepuse sa te iubeasca a fost in stare sa faca orice pentru tine.

| ZZZandreea a răspuns:

Nu esti vinovata, stai linistita...cu ce sa fi tu de vina ca ala se uita la prea multe filme de drama?laughing. stai chill. era un psihopatlaughing

| krixxxxs a răspuns:

De cat timp s-a intamplat asta? nu esti tu vinavata daca el era un pshihopat... :* esti nevinovata funda=d?

| AlinAlin2593 a răspuns:

Nu ai nici-o vina pentru ca nu stiai ca chiar ar fi in stare sa faca asa ceva... poate ca scopul lui a fost sa ajungi in patul lui si dupa aceea el si-a dat seama ca tine la tine iar daca a vazut ca il tot ignori a ajuns intr-un moment de disperare de a facut acel lucru...