| Denis47864338943 a întrebat:

Salutari TPU. As dori sa va dați cu părerea la următaoarea situație. Mie îmi place de o fata care este la medicină și este împreună cu un băiat de aproximativ 3 ani. În liceu aceștia se certau foarte des, adică în fiecare luna erau certați o săptămână, timp în care aceștia nu vorbeau deloc. Acum amândoi stau teoretic în aceeași chirie la București dar tot sunt certați de vreo 2 săptămâni (acum nu știu dacă amândoi sunt în același loc dar spujn ca apartamentul este închiriat de amândoi). Mama fetei respective ma întreabă în ultimul timp cum mi se pare fata ei, dacă îmi place de ea, etc. Ce mă sfătuiți să fac, părerea mea este ca fata cumva pregătește terenul să se despartă de băiat dar chiar nu știu ce sa fac, sincer sa fiu îmi place mult și de ea ca perosană, ca tot și de asta nici nu aș vrea să mi fac o relație cu altă persoană și după sa văd cum ea vine la mine. (nu vreau să mi bat joc de nimeni). Dau fundă unui răspuns foarte bine gândit. (faza e ca ea în anii ăștia cât timp era certat cu el, cu mine vorbea, se vedea, etc)

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu aș vrea să mi fac o relație cu altă persoană și după sa văd cum ea vine la mine. Cât o să mai aștepți? E un răspuns foarte bine gândit.

| dariaflorina a răspuns:

Poți încerca să vorbești cu ea, sa te apropii ușor, ușor, și până la urmă o poți întreba dacă vrea sa vă cunoașteți mai bine, să fiți împreună.