| LaVidaEsDificil a întrebat:

Salutari TPU!
Deci sa va explic.Tocmai an intrat in clasa a 10-a si a venit o noua colega la noi in clasa de care imi place mult.E o fata finuta, dragutza si nu e foarte vorbareata.Nu prea am vorbit mult cu ea,doar un Buna Ce faci si atat... timp de o saptamana nu am vazut nici un baiat sa vorbeasca cu ea,dar ieri pur si simplu am vazut pe baiat mai mare ca mine cu un an care sa dus la ea, a tras-o de mana si a inceput sa vorbeasca cu ea, iar azi iam vazut pe amandoi de mana straight face straight face...
Sincer sa fiu nu prea ma intereaseaza asa de tare de ea....mai tare ma enerveaza faptu ca sunt un pampalau.
Merg la sala de mult timp,ma ingrijesc in fiecare dimineata, hainele mereu le am ingrijite si parfumate si nu sunt in stare sa vorbesc cu o fata care imi place...
Am avut o saptamana la dispozitie sa fiu cu ea, iar eu am fost un pampalau.
Spunetimi va rog, ce ati fi facut voi baietii in locul meu,iar voi fetelor ce sfat miati da si cum ar trebui sa procedez?
P.S In caz de cineva ar vrea sa ma ajute maui multicel xD, sa imi trimita id prin mesaj.
Multumesc si sper ca nu vam plictisit.

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

N-o sa te judec,voi fi doar de acord cu autocaracterizarea ta.
Ce sa faci de acum incolo?
Sa realizezi ca viata o poti trai doar in doua feluri:ori in mijlocul ei inotand chiar si impotriva curentului,ori pe mal,privind la vietile altora.
Deocamdata ai ramas pe mal, gaseste-ti stapanirea de sine necesara si atitudinea sa poti sa fructifici sansele care se ivesc.
Crezi ca e greu sa saluti o fata, sa te prezinti si sa discuti cu ea?
Nu e deloc, si fetele sunt oameni, ca tine.Rad,plang,se bucura,le e frig,foame,au nervi,dorm,merg la toaleta,exact ca tine!
Toti oamenii care te inconjoara au fost niste necunoscuti pentru tine,initial,rude,prieteni,amici,vecini,cum ai vorbit cu ei prima oara? Cum v-ati imprietenit?
Vezi? Te ineci intr-o lingura de apa si iti creezi singur complexe.
Sa vorbesti cu un om nu e greu.
Si chiar daca nu reusesti sa descoperi un limbaj comun, macar stii ca ai incercat, pentru ca un refuz nu-i un capat de tara, e un simplu refuz si-ti va oferi experienta, nu pierzi nimic.
Iesi din inertia ta si treci la actiune.
Sunt atatea fete in jurul tau.
Poti.
Bafta!

| neutrino a răspuns:

Sunt de acord cu afirmatia ta despre propria-ti persoana. In rest, nu pot decat sa-ti amintesc ca nu toate persoanele pot avea succesul dorit. Intre putinta si dorinta este cale lunga.

| Fatamuntilor a răspuns:

Nu poti face altceva decat sa te resemnezi!

| Sephyroth a răspuns:

Ti-as recomanda un carte de gramatica a limbii romane.winking

| LaVidaEsDificil explică (pentru Sephyroth):

1.Stau de 5 ani in Madrid
2.Chiar tu tiai gasit sa ma judeci la gramatica? Mai citeste odata raspunsul tau...

| Sephyroth a răspuns (pentru LaVidaEsDificil):

Acel moment cand vrei sa fii ironic, dar nu ai cu cine.

| LaVidaEsDificil explică (pentru Sephyroth):

Ce inteligent se crede laughing.
Tu cu vrajeli de astea sa umbli la tine acasa, nu aici.

| CorinaReg19 a răspuns:

Mai eu cred ca ei doi se cunosteau deja straight face deci ori ea e tacuta dar curvistina, ori se cunosteau de inainte. deci din moment ce se tineau de mana, sunt impreuna... acum e alegerea ta daca stai deoparte sau cauti bagare in seama cu ea. e colega noua nu? da te pe langa ea un pauze cheam o afara cu tine sau intreab o sa te ajute la un obiect, apoi baga te in vorba cu ea intreab o cum a fost la celalalt liceu cum i se pare aici cum i se par baietii? apoi intrebi daca baiatul ala e iubitul ei big grin dar nu prea multe intrebari sa nu se simta ca la interviu. si depinde cum reactioneaza vei sti daca poti continua sau ar trebui sa te opresti

| LaVidaEsDificil explică (pentru CorinaReg19):

Nu se cunosteau de inainte findca am auzit cum a facut cunostinta cu ea si sincer sa fiu ea a avut aceeasi reactie ca si la mine, doar ca...el vorbea si ea il asculta iar eu incercam sa vorbesc iar ea statea pe telefon...patetic sunt.
Si dupa cum spuneam nu fata ma intereseaza ci faptul ca sunt fraier.