| lucianmarius a întrebat:

Salutt TPU, sa incep povestioara mea big grin, eu si prietena mea ne-am inceput viata sexuala de ceva timp, amandoi fara experienta am facut-o si cu prezervativ si fara. iar ea de 1 luna a inceput ca in timpul actului sexual sa o usture (cand o facem cu prezervativ) iar dupa aceea i se umfla foarte foarte rau acolo jos...am fost si la doctor iar ei ia luat o secretie pentru analiza si ia prescris un tratament cu ovule si o alifie pentru infectia vaginala, acu eu ma intreb daca oi avea si eu ceva deoarece eu nu am mai avut contacte cu alte persoane in afara de 2 fete care mi-au facut sex oral, ar trebui sa ma ingrijorez pentru mine sau pentru ea?

Răspuns Câştigător
| ColaCola a răspuns:

Buna,nu te panica.Eu presupun ca iubita ta are candida! Eu o am, adica am avut.Atunci cand ai candida te ustura si te papa acolo jos de obicei dupa si in timpul unui act sexual.Si eu am luat ovule Polyginax si mi-a trecut.Este foarte bine ca ati fost la doctor.Nu te panica,candida se poate face si de la acces de antibiotice ori de la igiena necorespunzatoare.
Varianta a doua mai poate fi ca este alergica la latex din moment ce atunci cand o face cu prezervativ o ustura. Daca puteti, duceti-va din nou la medic si rugati-l sa ia AC, insa cred ca ia din moment ce a-ti facut-o fara.
Va doresc multa sanatate la amandoi sisa aveti grija de voi:*

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poate de la celalalte fete care ti-au facut oral ti-a transmis un virus si ar trebui sa ti se recolteze niste probe ca sa vada ce ai. Nu stiai ca sexul oral poate transmite boliile: sifilis si HIV sida.

| Supps a răspuns:

Eu zic sa nu te ingrijorezi deloc. Intai fa-ti si tu un control medical si apoi ingrijoreaza-te daca e nevoie.

| Robertynoo a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te ingrijorezi mai mult pentru ea happy

| dan36 a răspuns:

Pentru tine.si sa ai grija cu cine faci sex.

| lucianmarius explică:

Tin sa precisez ca atunci cand a facut controlul eu eram in sala de asteptare si nu mi-a spus sa iau si eu acelasi tratament sau ceva ...deci nu cred ca am avut ceva sau am happy

| AndreiSL a răspuns:

Stati calmi o sa se rezolva ai facut bine ca ai mers la doctor acum lasate pe mana lor