| TrebuieSaStiu a întrebat:

Saluut ^_^ (FUNDAAA)

@ Vreau niste sfaturi pentru intarzierea ejacularii, cand fac dragoste cu prietena'mea ejaculez foarte repede (imi vine sperma repede), cam 5-10 minute ma tine actul sexual. Exista modalitati ca sa intarziu ejacularea?

Multuuu. DAU FUNDA! big grin

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Actul sexual ideal este în medie de 7 minute, un act mai mic de 5 minute este considerat scurt, mai amre de 10 minute este considerat prea lung.
Vrei să întârzii ejacularea numai dai în ea ca disperatul o iei încet mai faci pauze schimbi poziții și o ții așa și 2 ore.

8 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Si cat ai vrea sa te tina 1 ora!?

| FucktheSystem a răspuns:

Nu știu ce zic oamenii ăștia aici că 10 minute nu e rău, că mie, ca fată mi se pare groaznic. Nu îmi pasă dacă actul sexual ideal e de 7 minute, mi se pare penibil de puțin, de fapt de la 30 de minute în jos mi se pare puțin. Adică na, pentru tipi nu e rău să termine repede, dar dacă vrei să mai satisfaci și tipa...
Oricum, scurtează preludiul, schimbă poziții.

| Liviu_2019 a răspuns:

Incearca niste spray-uri Stud Forte asa se numesc, cauta pe google. E vreo 50 60 de RON depinde de unde il cumperi. Te dai cu el inainte de actul intim si e posibil sa ai rezultate. Mai sunt si alte produse, creme, spray-uri care iti scade sensibilitatea.
Nu e ceva care da rezultate 100%. La unii functioneaza la altii nu dar eu zic ca merita sa incerci.

| Pitzipoanca a răspuns:

Mai, ai fi surprins, dar 5 - 10 minute nu e chiar asa putin. Ai putea sa te masturbezi inainte, dar nu stiu cat de eficient va fi. Foloseste prezervativ. Si eventual, opriti-va cand simti ca e iminenta. Si ca sa nu fie ciudata pauza, foloseste-o ca sa schimbi pozitia.
In rest, numai bine. ^___^

| Cryshhtian a răspuns:

Salut.Am gasit pentru tine un articol bun, sper sa te ajute. http://www.san-sex.ro/enciclopedie-ejacularea-prematura.php

| DmxSDoG a răspuns:

Pff nu stiu. te prea exciti si dai drumu la tot din tine. nu cred ca o sa gasesti raspunsuri pe TPU cauta pe google. ejaculari lente ceva de genu.

| carinino a răspuns:

Este posibil ca aceasta intarziere a ejacularii sa fie provocata de preludiuhappy....asta daca va infierbantati mult inainte de a incepe actul sexual propriu zishappy

| Bronzo a răspuns:

Poi dai inainte cu o ora la manuela de 2x si n-ai probleme pe urma! chiar functioneazawinking