| nimeni010 a întrebat:

Salve, rog ajutor! Pe data de 6 am avut pentru prima oara un contact sexual cu prietena mea (ea fiind virgina), din pacate nu ne-am protejat dar totusi am avut grija si nu am ejaculat in ea. Fiind stresat si fiindu-mi frica sa nu cumva sa fi ramas am pus-o sa faca un test pe data de 12; a facut testul dar acesta a esti negativ.
Pe data de 14 trebuia sa-i vina ciclul dar acesta nu a venit fiindu`mi frica pe 19 seara am pus-o sa mai faca si acesta a iesit tot negativ, dimineata pe 20 a mai facut unul si acesta tot negativ!

Intrebarea mea : Poate fi insarcinata daca nu am ejaculat in ea iar cele 3 teste sunt negative? De ce nu ii vine ciclul?

Mentionez ca am facut 3 teste diferite printre care si clear blue!

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Testele nu au nici o relevanta, fiindca au fost facute prea devreme. Ar fi putit fi luate in seama numai daca erau pozitive, faptul ca sunt negative nu inseamna absolut nimic. Primul test cu relevanta poate fi facut pe 21 martie din prima urina de dimineata si apoi repetat, daca este negativ, dupa inca 3-4 zile tot din urina de dimineata. Tinand cont ca era virgina si ca perioada era una cu fertilitate medie, daca esti 100% sigur ca nu ai ejaculat, riscul de sarcina este de 20-25%. Asta inseamna ca este mai probabil sa nu fie insarcinata decat sa fie. Dar nu veti putea sti decat dupa ce faceti testele corect (pe 21 si pe 24 sau 25) si dupa ce merge sa o vada un ginecolog (chiar pe 24, dupa al doilea test de sarcina ar fi momentul cel mai bun). Maine dimineata ocupati-va de programarea la medic.

| Ирина19 a răspuns:

Nu,nu are cum sa fie insarcinata, pentru ca nu ai ejaculat in ea. Dupa primul contact sexual e normal ca menstruatia sa i se intirziie cu o saptamana sau chiar si doua(in cazul meu -mi-a intirziat cu doua saptamini)deja depinde la fiecare.Asa ca stati linistiti.Bafta!

| Dash a răspuns:

NU, nu poate ramane insarcinata in cazul asta!

| Foca a răspuns:

Salut. Stai linistit, ca nu este, este doar o intarziere de ciclu. Stai linistit. Daca a facut 3 teste negative, dupa parerea mea stai linistit.
Succes.
Ciao:p

| Sonny a răspuns:

Nu conteza ca nu ai ejaculat in ea, fiindca pot fi si alti factori, e nevoie doar de un singur, sparmatozoid "sportiv " sa ramana insarcinata, singurul lucru pe care puteti sa il faceti, impreuna, e sa mergi cu ea la un consult ginecologic, pentru a putea primi un raspuns clar, si concret, si sa va educe frate un pic, ce riscuri sunt cand faci sex neprotejat.

| GuessWho_8607 a răspuns:

Cica din pacate nu ne-am protejat...

| Maria_7883 a răspuns:

Buna! Daca prietena ta este in primii di ani de menstruatie, este posibil sa fie o intarziere daotrita sistemului ei.Spun asta deoarece in primii di ani menstruatia este in decurs de reglare si mai pot aparea intarzieri. Daca i-a intarziat mai mult de o saptamana jumate max. dua atunci va recmand vizita urgenta la medicul ginecolg. Data viitare am incredere in tine ca o sa flosesti prezervativ.Bafta!

| vladusx a răspuns:

Stai linistit ca nu a patit nimic nu vine tot timpu ciclu mai intarzie si el practic nu ai cum sa o lasi gravida daca nu ai ejaculat dudebig grin

| Kendoman92 a răspuns:

Daca nu ai ejaculat in ea nu are cum sa fie insarcinata.Ciclul se poate datora altor probleme.nicidecum o sarcina.

| Corinutsaa a răspuns:

Buna
La fete aceasta problema este f des intalnita happy
intarzierea menstruatiei rolling eyes
daca esti 100 % sigur ca nu ti-ai dat drumu in ea nu se va intampa nimic
mai ales daac cele 3 teste au iesit negativa.
asa am patit si eu
in cele din urma mi-a vnt si menstruatie
stai linistit.la fete asa se intampla! mai ales daca a facut sex pentru prima oara. acum organismul ei se schimba
bafta
:*

| nimeni010 explică:

Ia VENIT ciclul acum mai este vre`un risc?