| Karinna1 a întrebat:

Sambata am iesit cu el si cu niste prieteni de a lui in club, am fost invitata de un prieten comun, prietena lui nu a aflat pana luni seara si am aflat ca s-au despartit nu s-au impacat pana acum. Am vorbit cu un prieten de-a lui si mi-a zis ca "asteptam si vedem, vreo 2-3 zile daca nu se impaca nu cred ca se mai impaca" ce sa fac acum? faza ii ca eu am pus o poza la avatar cu mine si cu el. si cica din cauza mea s-au despartit. asa mi-a zis ea. Cu el nu am vorbit deloc nici ieri nici azi, poate ii suparat pe mine, am auzit de la alt prieten de-a lui ca el nu o suna! ziceti-mi plss ce sa fac sa actionez sau sa astept?

4 răspunsuri:
| catthshshshs a răspuns:

Parerea mea este sa nu faci nimic, altfel risti ca baiatul respectiv sa te creada un soi de "disperata". Cel mai bine stai si asteapta, daca vrea o relatie cu tine, te va cauta.

| paramore a răspuns:

straight faceesti o rusine de fata, u nu stiai ca baietii ocupati nu se ating? acum meriti sa patesti la fel ca sa vezi cum sufera fata aia

| LCD a răspuns:

Dar cine te-a pus sa pui la avatar o poza cu voi, daca nu mai sunteti impreuna? sau daca nu sunteti nici prieteni...
probabil ca el tine la prietena lui si de asta nu mai vorbeste cu tine. E absolut normal. Ea i-a dat papucii pentru ca a vazut poza cu voi.De ce ti-ar da vreun semn?
Si nu...nu actiona, in niciun fel ca nu rezolvi nimic. Eventual, scrie-i pe mess(lui) ''Daca am vreo legatura cu despartirea voastra, si am inrautatit situatia, imi pare rau..."

| voice a răspuns:

Nui frumos c ai facut
dar gandeste'te ca daca el are ceva pentru iubita lui sau ma rog fosta, iar tu te bagi cu el, sunt sanse d 90% sa ramai cu buza umflata sa sa impace cu ea