| OpreaSimonaAlina a întrebat:

Saptamana trecuta (Miercuri) am fost la petrecerea de absolvire a varului meu la restaurant. Am fost 13 tineri care am stat pe terasa. Acolo un prieten din copilarie, m-a invitat sa stau langa el. Am tot povestit banalitati, mi-a facut cateva compilmente (cum ca daca stia ca nu am prieten nu se lega la cap). La un moment dat mi-a spus ca se vede ca sunt indragostita si ma tot rugat sa ii spun de cine in timp ce ma tinea de mana sau ma mangaia pe picior. Mie imi cam placea de el (si acum imi place) dar nu am vrut sa ii spun. Atunci cand pleca de la masa (la baie, etc.) imi facea cu ochiul si imi zambea. Verisorul meu era cam gelos si se tot uita urat la mine si la el. Acel baiat a terminat anul trecut clasa a-XII-a. Stiu ca e prea mare pentru. mine (am 14 ani) dar as vrea totusi sa vorbesc cu el (tinand cont ca ne cunoastem de mici). Singurul de la care as putea sa obtin numarul lui de telefon sau id-ul lui de mess e verisorul meu dar mi-e frica sa nu ii spuna mamei ceva din cele intamplate la petrecere.

Ce as putea face sa nu mai fie verisorul meu suspicios?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Verișorul tău este protector, deci îți vezi de treaba ta la 14 ani merge școală nu băieții!
Pa, pa.

| vlaaddd a răspuns:

Poate pentru tipul ala esti prea mica, dar ce o frecati atata ca are timp si sa puna mana pe carte?

E vacanta.

si sa fiu ontopic: daca tu chiar vrei sa vorbesti cu acel baiat, cere nr lui de telefon verisorului si gata.

| georgegs a răspuns:

Nu.te.mai.intalni.cu.ala.un.timp.si.nu.va.mai.fi,.funda?

| kytty a răspuns:

Buna

la urma urmei, verisorul iti controleaza viata?

daca sunteti verisori buni, vorbeste cu el, spune-i ca iti place de tip si gata!

| alexandru_4652 a răspuns:

Ma... e cam mare mai bine ia-ti unu de varsta ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intalnestete cu acel baiat fara sa afle verisorul tau si poti sa vb cu prietenele tale poate pot sa iti dea legatura cu dragostea ta odata ce obtii numarul lui de tel sau id varutu n-o sa mai stie nimic doar grija mare sa nu va vada impreunawinking

| NoName_4194 a răspuns:

Are dreptate legiuitoarea.esti prea mica pentru tipul alatongue