| anonim_4396 a întrebat:

astazi s-a intamplat ceva ciudat si am nevoie de un raspuns din partea voastra. Deci acum incep :
Totul incepe cand eram pe la unchii mei care stau in Londra. In cartierul acel umbla niste pisici micuta frumoase. Eu si cu verisorul meu eram pe afara el are 10 ani si noi stateam la soare si pentru o secunda am atipit si ma trezesc din cauza unui chiorlait. Eram verisorul meu care strangea de gat una din pisicite eu cand am vazut m-am dus si la-am impis pe verisorul meu. Pisica a fugit. Verisorul meu a vazut si a inceput sa planga si s-a dus in casa si I-a spus matusii mele ca eu la-am impins intentionat si Nu a spus nimic despre pisica accea matusa mea a venit la mine so a inceput sa ma verge si verisorul meu era in spatele ei zambea si radea. Eu am incercat sa ii spun despre pisica dar Nu ma ascultat si a zis ca mint.
Acum intrebarea:
Ce vina am avut eu? De ce pe el Nu l-a certat? Cum as putea sa le spun despre intamparea de azi?

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Astepta sa se calmeze si incearca sa ii povesteti. Poate poti sa vorbesti si cu cineva care are incredere in tine. De obicei se intampla ca parintii sau orice rude sa dea vina pe copilul mai mare si cel mic scapa nepedepsit, ceea ce nu mi se pare deloc corect. Orice varsta ar avea, trebuie sa i se arate ca a gresit, altfel o sa se obisnuiasca asa, sa dea vina pe altcineva si sa nu fie prins.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oricum nu te va asculta.
Fiecare mama tine cu copilul sau indiferent de ce face.
Dar poate ai o sansa.
Te duci la ea cand este singura si ii spui:
" Matusa, azi verisorul a strans de gat o pisica, iar eu l-am dat la o parte.
Stii ca iubesc animalele. Nu i-am facut vant sa-l omor. "

| Constantin_Sergiu_1981 a răspuns:

Tu nu ai avut vina cred ca problema este la el. ar trebui tratat la cap sigur are ceva probleme