| Mad von R. a întrebat:

Deci. Va rog frumos ajutati-ma! Imi place un baiat din 15 noiembrie 2008straight face. Face fotbal in aceeasi echipa cu verisorul meu, care pe deasupra e cel mai bun prieten al meu. Ii cunosc pe toti din echipa lui, ma inteleg foarte bine cu majoritatea de acololove struck Cred ca doar cu vreo 5 nu ma inteleg deloc. acum vreo doua luni, a mers cu verisorul meu la strand si verisorul meu i-a spus ca il plac. Si ii zicea varului meu ca eu nu-s asa ca altele si chatterbox. de o luna incoace, am inceput sa umblu pe la el pe la bloc, cu prietenii lui si cu el, bineinteles. El este genul de baiat care isi bate joc de orice fata, dar cu mine nu face asa cum face cu altele. In cateva seri, el cu inca 2 prieteni au venit cu mine pana acasa, pentru ca era noapte si imi era frica sa merg singura. Ceilalti doi, fiind frati, i-a sunat mama lor si i-a chemat acasa. Atunci, baiatul cu pricina a vrut sa mai ramana. Aproape toti prietenii imi spun ca el ma place(mai sunt cei ciudosioh go on). Dar din moment ce ma place, si stie ca si eu il plac, de ce nu face nimic? Cum as putea afla adevarul? Nu mai suport deja de 9 luni... Si mai este inca ceva. Mi-e rusine sa ma duc la el si sa il sarut, din moment ce ar putea spune la toata echipa lui de fotbal si in plus, antrenorul lor este profesor in scoala mea. VA ROG FRUMOS! ajutati-macrying poate ca nu arat foarte bine. adica sunt un pic plinuta. dar...

10 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, si ce daca esti mai plinuta? crezi ca esti singura, sunt multe fete mai plinute si au relatii foarte frumoase de dragoste...asta nu e problema...pai eu zic sa astepti sa faca totusi primul pas el...caci nu cred ca ai vrea sa ai parte de o respingere, desi s-ar putea sa te accepte. dar mai bine asteapta putin, bafta.

| BomBonika_9617 a răspuns:

Ofof dragostea asta :X cum bate in inima la toti :X nu inteleg dc iti e frica rusine stiu eu... il placi nu? dk va fi alta fata care il va placea? daca aia o sa puna mana pe el? dk aia e mai indrazneata ca tine? te gandesti si la riscul asta? NU asa-i? dc sa nu faci tu primul pas?:X incercarea moarte n-are! corect? CORECT! dk as fi in locul tau cand as avea ocazia sa fiu doar eu cu acea persoana X i-as spune in fata ca de cand l-am vazut prima data m-am indragostit de el :X si mai bagi tu ceva de acolo tongue... poate va fi surprins dar daca vezi ceva ca nu ii convine nu mai sta sa te gandesti:Xtongue SARUTA`l sigur no sa te refuze :X ast sa-mi povestesti cum a fost :*:*:X:X: fundita big grin?

| Mixed a răspuns:

Deci... daca iti place dc nu i-o spui in fata? thinking si... daca tot te-a condus pana acasa...happy dc sa nu te mai conduca inca o data?' nu cred ca esti plinuta ...probabil ti se pare...straight face... daca o sa va sarutati no sa se apuce sa spuna la toata echipa .nici nu o sa afle pofu'winking in plus e ceva normal la varsta asta...

bafta :*

| Pufulete666 a răspuns:

Poate doar te simpatizeaza, poate nu te pace indeajuns cat sa-si doreasca o relatie cu tine, si daca o sa faci u primul pas o sa-si piarda total interesul pentru tine, parerea mea...

| Mitss a răspuns:

Deci... si eu cred ca te place insa nu vrea sa strice prietenia voastra:d[probabillaughing]...ar trebui sa faci tu primul pas: fa in asa fel sa te mai conduca acasa o data si cand ramaneti singuri spune-i ce crezi... daac te place v-a vrea sa fie cu tine.
Succes:*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti merge la el pur si simplu si sa il saruiti dar apoi sa ii zici sa mai zica la nimeni ca din cauza asta ai putea fi exmatricuulata din scoala adina daca afla profu ca ai iubit ii zice la directoare si aia te exmatriculata ok?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna este interesanta povestea ta dar de ce nu incerci sa vb ca el?

| ade_7333 a răspuns:

Nu conteaza cum arati mai! este important ca simnti ca si el te place!

Cum sa-ti spun nu trebuie sa-l sarutzi...neaparat pentru ca v-a crede ca esti moarta dupa el...si tot asa! Chiamal pe afara...decat voi2! si afla cat mai multe despre el.intreaba-l tot ce e legat de el. ce-i place sa faca... Unde-i place sa mearga ...cum isi petrece timpul...si tot asa!
El atunci isi v-a da seama ca iti pasa de el...happy daca nu merge si nu reactzioneaza ...deloc
Iti propun sa:

Iti iei inima in dinti, si sa ii spui ca iti pare simpatik...si ca ai vrea sa-l cunosti...mai bine! ai asteptat ff muult... eu zic ca ar fi cazul sa faci tu pr pas...Desi gandeste-te bine! pentru ca cel mai bine e sa faca el primul pas...happy pe urma va crede ca ...esti in limba dupa el!

Orcum Mult Noroc.si asteptam sa ne spui ce ai facut tongue

| Mad von R. explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsurilove struck

| claudia_9354 a răspuns:

Cand iubesti nu are de ce sa iti fie rusine
povestea ta e cam asemanatoare cum a fost a mea
daca te mai conduce acasa vreo data zi ca il placi si apoi sarutal
pentru ca si al ar vrea acelasi lucru dar nu stie cum sa faca asa ca fa tu primul pas

SUCCES