| georgescu40 a întrebat:

Scuze pentru categorie! Stiti ca taina spovedaniei se bazeaza pe un verset din noul testament[nu ma intrbati care exact ca nu sunt pocait sa memorez chestii din astea]unde e scris asa':"sa va martursiti pacatele unii altora". Adica asta ar insemna daca o luam logic ca noi sa-i spunem pacatele preotului duhovnic dupa care si acesta sa n-i le spuna pe ale sale.De ce nu se RESPECTA oare acest indemn biblic.[am pus intrebarea aici deoarece e vorba despre Dumnezeu care e dragoste, asa scrie in sfanta carte]. Paste fericit!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Cred ca,de fapt,e vorba de interpretarea corecta a acestui pasaj, iar interpretarea Bibliei e o mare disputa, neincheiata inca.Incearca sa postezi intrebarea la "stiinta si filosofie", ti se va raspunde serios.Paste fericit!

3 răspunsuri:
| niki a răspuns:

Scuze pentru categorie? din toate ai ales sa postezi intrebarea la "dragoste si sex"? intra pe un site de pocaiti si te lamaresc ei!

| niki a răspuns:

Deci,aveam dreptate, esti pocait!

| georgescu40 explică:

In caz ca nu stii,de fapt tocmai pentru ca nu stii, afla ca pocaitii nu se spovedesc la preot ca nici nu au asa ceva, ei ai spun lui Dumnezeu personal ce au de spus ca nu-s asa papagali sa se confeseze unui strain imbracat in rochie.