| WalKGhosT a întrebat:

Se apropie ziua prietenei mele si i-am luat un ursulet dragut, un prieten mi-a spus sa ii atasez si un biletel cu un mesaj frumos combinand faptul ca e ziua ei dar si ca imi este iubita. Stie careva un mesaj frumos? Dau fundita celui mai dragut happy

Răspuns Câştigător
| Visecolorate a răspuns:

Pai.sincer ai putea sa gasesti mii de mesaje din astea pe net. Dar parerea mea e ca ar fi mai dragut sa ii spui ( scrii) tu un mesaj din inima. Gandeste'te ce simti pentru ea, cum e o zi fara ea, cum ar fi fara ea si deci, cat de importanta e pentru tine. Aminteste'ti de niste momente speciale pentrecute impreuna (si despre astea ai putea sa scrii). Poti face chiar "povestea" voastra spunandu'i cum erai tu inainte de relatia asta, cat te'a schimbat si amintindu'i de toate momentele frumoase, in care te'a facut sau ai facut'o sa te/se simti/a special/a. Un "la multi ani" si un mesaj venit din suflet valoreaza mult mai mult decat toate "mesajele" luate de pe net. Asa ca eu zic ca acel "biletel" poate fi ceva mai mare. Daca e romantica si tu la fel, poti face un fel de carticica (in care sa pui si poze cu voi si tot felul de chestii din astea dragute) pe care sa i'o dai cu ursuletul. Sau (dar asta depinde cat de mare e ursuletul) il poti pune intr'o cutie si tot in cutie poti sa faci multe biletele gen "te iubesc pentru ca..." sau "iti amintesti cand...". Lasa'ti imaginatia, sufletul si inima sa creeze. Bafta big grin Si nu uita: din suflet happy

4 răspunsuri:
| SexyCioco a răspuns:

Daca dragoste ar putea fi evitata doar inchizind ochii, nu as mai clipi niciodata de frica sa nu las vreo secunda fara sa fiu indragostit de tine... Te iubesc! :X Si la multi ani iubhita :X

| LittleDrop a răspuns:

Mesajul trebuie sa vina din inima. Ca doar e iubita ta, nu a noastra. Nu trebuie sa fie ceva foarte complicat dar trebuie sa vina din inima. Scrie-i ce simti pentru ea, cat de norocos/ bucuros esti ca este iubita ta, ca te face fericit zambetul ei, felul ei de a fi. sunt multe de spus intru-un asemenea mesaj. Dar nu uita sa specifici ca nu ai uitat de ziua ei laughing
Inspiratia iti va veni pe moment. totul e sa vina din inima.

Bafta! happy

PS: La multi ani!

| ĔℓѕιιDăăSmileee a răspuns:

Paii :... Am cerut de la Dumnezeu o floare,
El mi-a dat un buchet.
Am cerut de la Dumnezeu o lacrima, El mi-a dat un izvor.
Am cerut de la Dumnezeu o raza,
El mi-a dat soarele.
Am cerut de la Dumnezeu un prieten,
El mi te-a dat pe tine.
Tu lasa-ma in schimb sa te iubesc.
La multi ani draga mea!

| xAnDrAx a răspuns:

Bunahappy
1.Dragostea inseamnã sã respiri, sã speri, sã ierti. sã iubesti. Dacã as fi un nor as sta tot timpul deasupra ta, dacã ai fi pãmânt eu as fi apã, dacã ai fi "rãutatea", eu as fi puritatea. Te iubesc foarte mult si cred cã fãrã tine nu as mai putea trãi in aceastã lume, care m-i s-ar pãrea ca ziua fãrã soare sau noaptea fãra stele.La multi ani!
2.E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
3. Iubirea ta e singurul gand pentru care exist. Nu uita ca pentru tine traiesc. Si stii de ce? Doar ca sa te iubesc.
4.Un zambet care vrajeste, ochii care stralucesc precum stelele, sarutari fierbinti precum focul care sa-ti inunde intreg corpul.Atunci cand inchid ochii tot ce vad esti tu.Cum sa ma mint ca nu existi cand esti o parte din mine?
5. Uneori iubesc viata, uneori iubesc florile, dar intotdeauna am nevoie de tine! Uneori am nevoie de soare, uneori am nevoie de oameni, dar intotdeauna am nevoie de tine! De ce? Pentru ca TU esti viata, florile, soarele, si cel mai mult esti DRAGOSTEA MEA! TE IUBESC!
6.S-a intamplat ca tu sa apari in viata mea si sa ma faci sa nu mai stiu de mine. Crede-ma ca nu e nimic mai frumos decat sa-ti lasi sufletul sa vorbeasca; inima mea te cere, suferinta va piere, iar eu ma voi topi de bucurie vazand ca ti-am adus un zambet pe buzele tale de foc si ca am adus lumina ochilor tai care se incalzeau de fericire. Gandul meu zboara la tine fara a-l putea controla.
7. Daca dragostea ar putea fi evitata doar inchizand ochii, nu as mai clipi niciodata, de frica sa nu las sa treaca vreo secunda fara sa fiu indragostit de tine.
8. Daca as amaneta un gram din dragostea mea pentru tine, ti-as cumpara lumea intreaga si mi-ar ramane si rest…

Azi-noapte mi-am rugat ingerul sa te pazeasca. Dar a venit mai devreme. L-am intrebat de ce. A zambit si mi-a spus ca un inger nu poate pazi alt inger!

Saruta-ma si vei vedea stelele. Iubeste-ma si ti le voi da.

Sa nu crezi ca poti stabili cursul iubirii, caci ea, daca te considera vrednic, iti va indrepta ea cursul!

Cu toate ca te vad si stau in bratele tale ore intregi… nu ma satur de tine… nu ma satur de sarutarile si mangaierile tale! Simt ca explodez de atata fericire… iti multumesc!

Dragostea este ca atunci cand stai pe cimentul moale: daca pleci, urmele-ti raman acolo.

Iubeste! Caci iubind poti vedea frumusetile vietii, esti mai fericit, si orice obstacol il vei trece mai usor!

Vata de zahar? NU… Sirop de capsuni? NU… Ciocolata? NU… Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!

Soarele nu ar fi portocaliu, marea nu ar fi albastra, eu nu as fi fericit daca nu ai fii tu!

Daca as fi de gheata, ai vedea cu ochii tai cum ma topesc cand imi zambesti, dar bine ca nu sint pentru ca altfel m-as fi topit deja.

Fiecare an cu tine este mai dulce ca ultimul. Daca ar trebui sa o iau de la inceput, te-as alege pe tine iar si iar. Tu esti dragostea mea.

A iubi inseamna a darui mereu, pana ce simti ca te stingi. Si totusi, daruind iubire, nu te mistui, ci… traiesti!

FUNDA PLSShappy