| EstiFericitaSauTrista a întrebat:

Se mai casatoresc in ziua de azi oameni, doar din dragoste?

Răspuns Câştigător
| Bya_9647 a răspuns:

Desigurhappy
Nu multi, dar mai sunt si mi se pare un lucru demn de admirat.
De ex; am o prietena care s. a casatorit de vreo 3 ani de zile cu un baiat absolut special ea e mai bogata mai aranjata. nu ca el nu ar fi, dar nu are o situatie extrem de buna, dar se iubesc si s-au casatorit din dragoste la varsta de 22 respectiv 23 de ani si se sunt impreuuna de la varsta de 16 ani!
Asa ceva mai rar!
Good jobhappy

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Putini la numar si unii/le se casatoresc si apoi afla ca partenerul/a de viata la inselat/o si ii pare rau

| Razvan a răspuns:

Si dragostea e tot o forma de interesphbbbbt
Depinde cine iubeste mai mult. El e "victima". Si in general e baiatul, de asta le merge fetelor:"Hai mai pisoi ia-mi si mie ceasul ala doar ma iubesti, nu?batting eyelashes"

| Rayyy a răspuns:

Unii da, unii nu...

| clauss a răspuns:

DA, parerea mea ca sunt mai multe sanse sa mearga o casatorie bazata pe dragoste, decat pe interes

| Silvia a răspuns:

Bineînţeles.

| BruneTTe a răspuns:

Pai da, ca e criza si nu mai sunt bani laughing deci casatoriile sunt din dragoste...
acum serios vorbind, eu cred ca da. Mai exista si persoane capabile sa iubeasca...
tongue

| DevilLife a răspuns:

Da normal! bine poate ca mai sunt putini dar totusi mai exista unii care chiar fac lucrul asta

| Anileda a răspuns:

Normal ca da!

| LLLLLLLL a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca da!
Dc crezi ca nu se intampla in ziua de astazi? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. si nu. Unii sunt obligati s-o faca, altii o fac din proprie initiativa, doar pentru bani, sa aiba un viitor asigurat, iar altii o fac pentru ca se iubesc foarte mult si nu le mai pasa de bani sau altceva. Intradevar, unii inca se mai casatoresc din dragoste, eu asa vreau sa cred si asa si este. Pacat ca unii pun pe primul loc partea financiara si uita de sentimente sau poate cred ca dragostea nu te ajuta cu nimic. Ei bine, te ajuta pentru ca iti da putere, incredere, speranta si in tot ce faci te implici de placere, nu din obligatie, ceea ce iti da forta sa faci mai mult si sa ai parte de mai mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce fac altii dar eu ma voi casatori doar din dragoste