| MiaChindri20 a întrebat:

Se pare că m-a ținut 5 zile menstruația, cum mă ținea de obicei, dar acum în ultima zi, e maronie. E normal? Mă simt cam rău. E posibilă o sarcină?

3 răspunsuri:
| akiki a răspuns:

Prezenta menstruatiei este primul semn ca nu exista o sarcina, indiferent de textura/ culoare

| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil nu este sarcina pentru ca 5 zile de menstra este destul de mult, dar poate fi o infectie.
Fa-ti un control medical!

| corbulalbrosu a răspuns:

Indiferent de culoare, miros, textura sau cantitate, o menstruatie care se manifesta similar/asemanator cu menstruatiile anterioare si mai ales daca tine o perioada de 5 zile nu poate sa reprezinte/sa fie confundata/apreciata ca fiind o menstruatie falsa, peste sarcina. In acest caz se poate afirma cu toata fermitatea ca este IMPOSIBIL sa poata exista o sarcina. Multa sanatate.