| anonim_4396 a întrebat:

Se poate ca prin masturbare sa fac ceva incat sa nu imi vina ciclul la timp. Trebuia sa imi vina cam in 10 si inca nu mi-a venit, dar am dureri de burta. Dar nu sunt insarcinata. Doar vreau sa stiu daca prin masturbare am atins ceva care sa imi deregleze ciclul sau ceva de genu asta. Primul raspuns primeste funda.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu ai atins nimic. Nu este nici o legatura intre una si alta!

6 răspunsuri:
| Onn3 a răspuns:

Nu are legatura, insa poate la mijloc sunt dereglarile hormonale

| AntiACTA a răspuns:

Mai asteapta un timp, apoi daca vezi ca nu se rezolva de la sine, te-as sfatui sa consulti un medic.

| intensivemania a răspuns:

Masturbarea nu intervine in procesul de menstruatie. Nu ai ce sa atingi sa deregleze. Ciclul este controlat de ovar. Intarzierile sunt cauzate probabil din cauza nestabilizarii hormonale. stai linistita.
Prin masturbare insa iti poti diminua libidoul "pofta de sex ädevarata "".

| Andrei07565486 a răspuns:

Nu are nici o legatura una cu alta, stai fara griji

| carlaa1 a răspuns:

Cica sa-ti deplasezi vaginurolling on the floor)))buna asta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde, daca ti-ai introdus obiecte mari, poate ti-ai deplasat vaginul din loc si ai modificat si timpul de venire al menstruatiei.