| anka0405 a întrebat:

Se poate sa fiu insarcinata in luna a treia desi testele de pana acum au iesit toate negative, am luat la momentul respectiv si pilula de a doua zi iar menstruatia a venit timp de 2 luni, dar parca simt ceva prin burta si deja a intarziat luna asta mai mult de o saptamana.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cand ai facut testele. Daca ai facut testele la mai putin de 24 de zile de la conceptie si dupa aceea nu ai mai facut, atunci s-ar putea sa fi ratat sarcina. Nu ai ce sa simti prin burta, deci asta n-are legatura cu sarcina.
Dupa pilula de a doua zi apar tot felul de dereglari, destul de serioase. Sincer, eu cred ca daca tu te-ai dus lunar la ginecolog dupa pilula de a doua zi (cum ar fi cazul), ginecologul ar fi ridicat pana acum problema de sarcina. Oricum, o intarziere de 10 zile este foarte foarte serioasa si impune test de sarcina si control ginecologic cat mai urgent (luni dimineata obligatoriu).

5 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Du-te si fa un eco, ca sa fi sigura! Mai pot gresi si doctorii, din pacate!
Sper ca ai fost deja la ginecologie! daca nu, nu mai amana!

Chiar daca si stresul poate induce simptome false, du-te neaparat la control, nu miza pe asta!

Abh
| Abh a răspuns:

Ce simti prin burta sunt gaze intestinale, nu ai cum sa fii gravida din moment ce testele de sarcina au fost negative.

| Mechno a răspuns:

Cred ca nu e cazul sa iti faci griji.mai ales daca ti-ai facut nu unul, ci mai multe teste si toate au iesit negativ plus ca ai luat pilula de a2a zi si menstruatia ti-a venit normal. dar... daca totusi vrei sa fi si mai sigura de atat (desi e imposibil sa fi insarcinata de la contactul sexual de acum 3 luni cu toate chestiile pe care spui ca le-ai facut) da o tura la ginecolog si asa o sa scapi de orice indoiala...and btw.next time use a condomwinking

| zepssy a răspuns:

In momentul in care ramani insarcinata sunt cateva semne majore care sa iti dea de inteles asta. Poate nu in primele saptamani, dar in luna a treia cu siguranta sanii ti se umfla considerabil, ai mood-uri, ba esti happy ba esti sad, greturi eventual si asa mai departe. Ce simti prin burta pot fi unele reactii care se petrec la nivelul ovarelor ( ex. secretiile albicioase)

Unele sarcini se petrec doar in capul nostru din fericire happy

| anka0405 explică:

Multumesc mult de raspunsuri...am fost si la ginecolog astazi mi-a dat antibiotice cu diagnosticul anexita stanga.acum nu stiu cat de sigur a fost si medicul.va pup pe toate!