| missakihabara a întrebat:

Se poate transmite sida prin sarut? Nu stiu daca e ranit in cavitate bucala.

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu! Sida se ia doar prin sex! Normal, anal sau oral!
Nu te mai speria de asa ceva!
Se mai ia prin sange, ace de seringa contaminate... Dar nu prin sarut!
Poti lua altceva...gripa,hepatita,herpes,boala sarutului (http://healthy.kudika.ro/......ml)...etc.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu se poate.

| mgtow a răspuns:

Daca ti-e frica de asta nu te mai incurci cu nimeni si scapi de griji.

Elianna
| Elianna a răspuns:

In principiu nu, dar daca el are rani la nivelul gurii si tu la fel...este cu semn de intrebare.
Dar... vorba lui @Spetznaz, daca te gandesti asa... ramai nesarutat/a!

| missakihabara explică (pentru Elianna):

Dar daca eu nu am si cealalta persoana poate avea este vreo problema?

| missakihabara explică (pentru Elianna):

Multumesc

| Elianna a răspuns (pentru missakihabara):

Nu! Sida se ia doar prin sex! Normal, anal sau oral!
Nu te mai speria de asa ceva!
Se mai ia prin sange, ace de seringa contaminate... Dar nu prin sarut!
Poti lua altceva...gripa,hepatita,herpes,boala sarutului (http://healthy.kudika.ro/......ml)...etc.

| Seby90 a răspuns:

Raneste-l, sa fi sigura ca se ia.

| missakihabara explică (pentru Seby90):

Ai incercat si a mers?

| Seby90 a răspuns (pentru missakihabara):

Scuze, da eu nu sarut baieti cu sida sad> Da naspa imaginii mele.

| Smileygirl23 a răspuns:

Doar daca persoana bolnava are sangerari la nivelul cavitatii bucale, exista sanse[extrem de mici, dar exista].

| IuliaRoxana a răspuns:

DA se poate daca ii curge sange dintr-o gingie sau din buza, iar daca nu sti atunci mai bine nu te risti

| WITCHgirl a răspuns:

NU, e imosibil.