| Angel_5977 a întrebat:

Se zice ca prima dragoste nu se uita, e adevarat?

Răspuns Câştigător
| BlueDreams a răspuns:

Asa e, nu s euita niciodata. Odata ce oricum a fost data uitarii crezi ca va ramane in trecut, ins aiti vei aminti de ea uneori.Fie ca erai adolescenta sau femeie in toata firea, o sa-ti amintesti de ea mereu.Sau poate erai doar o copila de 13-14 ani, conteaza ce ai simtit in momentul ala.Asta ramane mereu in sufletmpt ca pur si simplu e prima.

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Oamenii in general nu prea uita lucrurile frumoase pentru ca sunt atat de rare. Timpul are un mare defect:te face sa vezi lucrurile altfel.Chiar daca ai suferit, incepi sa iti amintesti cu drag de aceea iubire si sa iti mai doresti sa o retraiesti cu aceeasi persoana.Mortii nu se mai dezgroapashame on you
Inocenta primei iubiri nu o vei mai avea pentru ca locul ei a fost luat de experienta.Prima iubire nu inseamna si marea iubirewinking

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Nu se uita si nici gand ve fi tu la casa ta nu o so uiti sad
desi am trecut prin foarte multe relatii nu pot sa uit prima iubire si clipele minunate petrecute cu el sad

| VodkaCoca a răspuns:

Prima iubire nu se uita niciodata, cel putin eu si acum cand il vad pe fostul meu prima mea iubire ma trec fiorii si imi apar imagini cu noi si cele mai frumoase clipe petrecute alaturi de el, mai ales daca prin prima iubire te referi la acceasi persoana cu care ti'ai inceput viata sexuala, imposibil sa uiti, ca a fost o amintire placuta s'au urata nu ai cum sa uiti o sa-ti amintesti intodeauna de primul baiat.

| Miauti a răspuns:

Nu neaparat, daca partenerul tau te ar bate nu cred ca se va mai numi dragoste.
Dar cel ce nu se uita este primul sex.

| paramore a răspuns:

Cand esti mai mic si un baiat iti trz fluturasi in stomac crezi ca el e marea dragoste, pe urma cresti si iubesti iar, iti dai seama ca ce a fost nu e marea dragoste.nu functioneaza, te indragostesti iar, iar realizezi ca nu era ce credeai...deci care e prima dragoste de fapt?

| Cristyn a răspuns:

Nu, nu se uita nici prima dragoste, nici celelalte. Daca iubesti pe cineva nu ai cum sa-l uiti, nu poti sa iei o guma de sters si sa-l stergi; chiar daca nu mai simti nimic pentru.fostul iubit nu ai cum sa-l uiti de tot.

| Astaeparereamea a răspuns:

daca intra ala ca bou in tine n-ai sa uiti pina mori laughing

| emma_6707 a răspuns:

Prima dragoste implica naivitatea de atunci, sentimentele care cresteau din ce in ce mai mult, fara sa realizezi, implica primii fluturi in stomac, de multe ori si primul sarut, implica viata pe care in timp, o vei privi cu alti ochi, fericirea momentului, iar chiar daca se va termina urat, in timp, vei tanji dupa naivitatea de atunci si dupa fericirea aceea pura, deci nu, prima dragoste nu se uita niciodatatongue

| CHILIPIR a răspuns:

Este foarte adevarat si asta o spun din experienta.

| OFM a răspuns:

E adevarat mereu imi amintesc de ea cateodata o si visez noaptea.

| Lucian_1592 a răspuns:

Eu cred ca se uita, dar ramai cu unele amintiri la care te vei gandi cu drag sau nu la ele.acum depinde cati parteneri o sa ai ai de acum incolo... totul tine de om si cat de tare a fost "iubirea" pana la urma totul e o chimie.

| elaela18 a răspuns:

Din punctul meu de vedere e adevarat thinking
adica si eu am fost cu un baiat.

desi el ma inselase si in fine mai multe chestii
eu tot tin la el si normal ca nu pot sa-l uit
tot ma gandesc la el si la clipele frumoase cu el
gen primul sarut, prima intalnire etc
happy deci parerea mea este ca e adevarat
big grin

| mihaela_2377 a răspuns:

Eu cred ca e foarte adevarat.normal,prima dragoste nu se uita!

| babacloanta a răspuns:

Daa.este adevarat:p

| babacloanta a răspuns:

Daa.este adevarat:p