| GoSsip GiRl a întrebat:

E adevarat ca prima dragoste nu se uita niciodata?

27 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da! Foarte adevarat!

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Din punctul meu de vedere, da. Desi se spune ca de fiecare data cand te indragostesti te simti de parca ar fi prima oara...

| Anca a răspuns:

Prima dragoste platonica nu se uita niciodata si ultima.
Atat!

Restul sunt chestii trecatoare, care lasa doar o amintire.

| CevaNormal a răspuns:

Nu este adevarat, totul depinde daca asta a fost dragoste, pentru ca o dragoste poate fi adevarata de cind esti mai matur, cind ai capacitatea sa fii liber in exprimare etc.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Indiferent cati ani au trecut, indiferent de cum s-a terminat, indiferent de amintirile lasate, placute sau neplacute, indiferent cate iubiri ai mai trait dupa aceea, prima dragostea nu se uita niciodata! crede-ma, ca stiu ce spun!winking

| JeSa a răspuns:

Buna, in cazul meu asa este-ca nu voi uita!

| Viuvi a răspuns:

Iti zic din proprie experienta!
Prima dragoste e prima dragoste!
Mereu o sa compari primul baiat iubit cu ceilalti si nu o sa scapi de amintirea asta toata viata!

| miauu a răspuns:

Primu meu pr am stat 9 luni.il iubeam enorm mi-am gasit acum pe altu si l-am uitat pe fost.deci eu am uitat prima dragoste

| Andraa_3088 a răspuns:

Prea adevarat. Exista o singura "prima dragoste", care este cea mai patimasa si mai intensa. si ce frumos ar fi sa fie prima si singura love struck. Dar mai pune cineva pret pe sentimente?

| roxy_5007 a răspuns:

Da .

| yoooo1990 a răspuns:

Ba da o vei uita atunci cand nu vei mai fi pe aceste meleaguri!(adica cabd vei muri). Dar pana atunci nu vei uita acea persoana.winking

| eni a răspuns:

Da e adevarat.

| Ellena a răspuns:

Adevaratwinking

| buli a răspuns:

Nu prea cred ca poti sa uiti vreo iubire. Iti ramane macar o amintire de la fiecare.

| sam a răspuns:

Fratele meu s-a casatorit cu fata care a fost prima lui dragoste. s'au revazut dupa 7 ani si...viata bate filmul, deci. da...cred ca prima dragoste nu se uita niciodata!

| ady2607 a răspuns:

Mda..

| stetoscop a răspuns:

Nicio dragoste nu se uita foreveryours

| Kidu a răspuns:

Da.

| GoSsip GiRl explică:

@stetoscop
cum nici o dragoste nu se uita eu le am uitat doar pe prima si pe ultima n-am uitat o:-

| oana23madrid a răspuns:

Da foarte adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exact! Dragoste adevarata, nu de astea ca ale tale laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici a doua, nici a treia, nici...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu nu se uita... o ai mereu in suflet doar ca nu stay si te gandesti la ea non-stop... dar daca se intampla sa te inatnesti cu persoana aceea dupa o anumita perioada de timp vei vedea ca vei avea un sentiment ciudat care iti va da de inteles ca nu ai uitat-o si ca ea va ramane undeva acolo pentru totdeauna...eu asa patesc cand ma intalnesc cu porimul iubit si totodata primna mea dragoste...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratele meu s'a casatorit cu fata care a fost prima lui dragoste.s'au revazut dupa 7 ani si.....viata bate filmul, deci.. da....cred ca prima dragoste nu se uita niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratele meu s'a casatorit cu fata care a fost prima lui dragoste.s'au revazut dupa 7 ani si.....viata bate filmul, deci.. da....cred ca prima dragoste nu se uita niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fratele meu s'a casatorit cu fata care a fost prima lui dragoste.s'au revazut dupa 7 ani si.....viata bate filmul, deci.. da....cred ca prima dragoste nu se uita niciodata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E adevarat.......ca prima dragaste nu se uita nici nici o data.....pai la mine e asa caz