| iAngel a întrebat:

Simt ca sta timpul in loc! Ce sa fac!? Nu pot vorbi cu prietena mea la telefon, este cu familia ei la un eveniment important pentru parintii ei(botezul cuiva) imi este super dor de ea si nu mai stiu ce sa fac ca sa vina ziua de maine mai repede, timpul chiar sta in loc! Ce sa fac crying

5 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Pai ce ai putea face : Daca localul este in apropiere,te-ai putea duce sa o vizitezi, sa va intalniti afara pentru cateva momente.(daca nu mai rezisti), a doua varianta ar fi sa astepti pana maine iar a treia si cea mai indicata ar fi sa ai rabdare pana maine, sa nu o sufoci deoarece trebuie sa intelegi happy

| Mademoiselle a răspuns:

Gandeste-te ca nu mai e mult si vine ziua de maine, iar cum va pleca prietena ta de acolo te va suna si veti vorbi la telefon! uita-te la un film, canalizeaza-ti mintea si gandurile in alta parte pana cand telefonul va suna! :* te puuuup

| Onn3 a răspuns:

Doar ti se pare gaseste-ti ceva de facut pentru a trece timpul mai repede

| DeeaMarry a răspuns:

Presupun ca iti dai si tu seama ca esti extrem de dependent de ea, nu-i asa?!
Nu e deloc bine. Sunteti doua persoane diferite. Fiecare trebuie sa isi vada de viata ei, chiar daca voi doi aveti o relatie. Asta nu e o scuza pentru a fi sufocant de indragostit! Lumea nu sta in loc doar din cauza asta!
Incearca sa iti gasesti si alte ocupatii, nu doar vorbitul cu prietena ta. Ce te-ai face daca nu ti-ai putea vedea prietena vreo 3 saptamani? Cred ca ai muri! Ei bine, eu imi vad prietenul doar o data la doua sau la trei saptamani si in vacanta, si pentru asta am invatat sa supravietuiesc si asa. Viata nu e doar lapte si miere, sa stii! Uneori o sa va puteti vedea, iar alteori nu. Tu trebuie sa intelegi asta si sa iti mai ocupi timpul si cu altceva.
Citeste o carte! O sa vezi ca timpul o sa treaca mult mai usor, iar ziua de maine va veni mult mai repede decat crezi.

| Ramo_9946 a răspuns:

Ti se pare ca timpul sta in loc...deoarece nu ai nici o ocupatie, Patesc si eu asa uneori.Gaseste-ti cv de facut si nu o sa steie timpul in lochappywinking