| miky_2929 a întrebat:

Sper ca aveti rabdare sa cititi! buna...as vrea si eu un sfat! sunt cu prietenul meu de 4 luni si chiar ne iubim foarte mult, ne-am certat de cateva ori dar mereu ne-am impacat. dar exista o problema:taicamiu e cam sever si sunt "pedepsita"sa nu ies din casa fara mama, sau fara unchimiu.nu ma deranjaza dar.de la un timp am ajuns sa trecem de saptamana de cand nu ne mai vedem, pntr ca ori nu vrea mama sa iasa, ori ii e rau, ori are trebuie.ploua.etc.aseara i-am zis ca vreau sa luam o pauza si sa nu ma mai caute ca nu-i raspund la mesaje.nici ca mi-a dat vreun mesaj dar la sunat pe unchimiu, sa interesat de mine,. cred ca nimeni nu ar putea intelege ca am facut asta pentru el nu? nu vreau sa il iau ca catelusu meu de companie! unde vreau eu sa vine, cand vreau.cand vrea el nu pot sau nu ma lasa.nu vedem rar.credeti ca am procedat corectcrying? ce sa fac? (PS:nu se poate vorbi cu taicamiu, nu se poate ruga sau discuta asa ca lasati trebuie ca"vorbeste cu tatal tau")

Răspuns Câştigător
| adryano_7933 a răspuns:

Paih sincer iti spun si eu am patit chestia asta cu prietena meawinking. tot asa cu taicaso chestia asta ii fix ca a tawinking...

Paih eu iti zic sincer ce am gandit eu cand mi-a spus ca ar trebui sa luam o pauza si din estea...paih eu m-am gandit asa ca nu i frumos ce face sad da crede-ma iti rupe inima sad Si e naspa rau crying te simpti asa de prost si naspa naspa.nu ai facut bine sad macar sa vb cu ell sa ii explici de ce faci asta. si sa ii spuii din ce cauze straight faceDa comunica si tu mai mult tu tatal tau sa vezi ca te va lasa.

El sa interesat de tine fiindca te iubeste ii esti foarte dragawinking din aiawinking. paih pacat. dar sincer iti spun atata ii de naspa adica suferi mult dintr-o chestie din asta

Eu te rog sa il suni si sa ii spui de ce ai facut asta. si din ce cauze straight face. pentru ca si eu am patit aceeasii chestie happy

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu esti cau un animal legat de cusca cati ani ai? de aia nu te lasa singura sa iesi afara ca sa nu te vezi cu acel baiat e rar dar asta e

| Ririru a răspuns:

Buna.
Stiu cum e sa ai asa parinti pentru ca si eu am. La mine sunt amn2, deci tu ai intr-un fel mai mult noroc.

Nu inteleg de ce i-ai dat papucii daca il iubesti, se poate tine o relatie si asa. Daca am inteles bine ai spus ca trece "saptamana", eu cu iubitul meu nu m-am vazut de 2 luni si sta la 30 de min de casa mea. happy

Este normal sa te pazeasca, si eu am 15 ani, dar cam exagereaza.

Ai spus ca nu vrei sa se plimbe el ca un catelus, pai stai putin... el o vrea sa faca. O face pentru tine, pentru ca tine la tine.

Eu zic sa va impacati, sa nu fie mai rau dupa.

| Miauti a răspuns:

Din cate observ eu esti cam mica pentru o astfel de relatie, de te pazesc asa de mult (securitate de gradul 1). In al doilea rand nu poti iubi o persoana care stai 4 luni. Pt a cunoaste o persoana iti trebuie minim 1 an.
Nu stiu dar am o presimtire, o sa va despartiti! plus tu nu intelegi sentimentul de tata.

| mihaela_7412 a răspuns:

Daca va iubiti veti trece peste toate asa va dem daca va iubiti cu adev e greu dar cand iubesti marita cand o sa mai cresti o sasi schimbe tata tau parerea si nu o sa te mai trateze ca pe fetita tatalui

| Musiclove18 a răspuns:

Draga mea:* din cate inteleg binele lui el il vede alaturi de tine din moment ce s-a interesat de tine. Daca chiar il iubeste vei face tot posibilul sa rezisti in relatia cu el, nu conteaza ca nu va vedeti o luna. Cel mai bine este sa ii explici.cum este tatal tau asta in caz ca nu stie si daca stie sa il asiguri ca o sa incerci sa faci tot posibilul sa va intalniti:*>big grinbig grin

| luciana200972 a răspuns:

Dc va iubiti atat de mult veti trece de aceste obstacole, dc nu ai voie sa iesi puteti continua relatia la distanta, prin tel si internet, chiar dc va vedeti rar puteti trece si peste asta, doar nu vei fi pedepsita tot restul vietii, dc si el te iubeste va intelege situatia si impreuna veti gasi o rezolvare, nu e catelul tau si dc el se intereseaza de tine inseamna ca e dispus sa faca compromisuri, ia totul asa cum pica si lupta pentru dragostea ta. multa bafta

| gabitzu25_3443 a răspuns:

Eu zic in felul urmator, ce ar fi sa il lasi pe el sa decida ce e bine pentru el si ce nu,, deci daca ii place sa fie catelul tau, e treaba lui dar nu lua decizii pentru el, daca intr-adevar tii la el atunci respectal si respectai si deciziile in viata trebuie sa mai faci si compromisuri, asa ca daca vrei sa ai ceva de pret lupta pentru acel lucru, pentru ca uneori drumul pana acolo (, chiar daca e plin de obstacole,)merita facut, asa ca vb cu el si luati o decizie imreuna,, zic eu.,,.,

| RossSaid a răspuns:

Vorbeste cu el si intreaba-l daca lui ii convine sa fiti asa happy
Poate ca tine la tine si de aia nu ti-a dat el papucii pana acum happy

| anamaria_6210 a răspuns:

Eu zica sa ramaneti in preuna puteti avea o relatie la distanta cu s-ar zice va vedeti cand puteti si cand nu va puteti vedea vb p id sau la telefon.parerea mea

| cristiana_4483 a răspuns:

Miky spune-i ca te-ai mai gandit si ca te-ai pripit atunci cand ai vrut o pauza. am fost ca un baiat vreo doua luni dar intre noi era o distanta cam de vreo 40 de km si ne vedeam foarte rar. i-am spus ca vrau o pauza iar la o luna cand vroiam sa-i spun cat de mult tin la el si ca vreau sa ne impacam mi-a raspuns mama lui si mi-a zis ca murise intr-un accident de masina nici in ziua de azi n-am intalnit un tip care sa ma faca sa uit toata dragostea ce o simt pentru el si sa ma faca sa-l uit cu toate ca a trecut un an si ceva de atunci.viata e scurta. nu sti ce iti rezerva ziua de maine.ai grija ce faci sa nu regreti mai tarziu.mai bine intaliti-va potin cand puteti decat sa suferi mult mai mult mai tarziu

| miky_2929 explică:

Eu am 15... el are 18