| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa ma ajuta cineva cat mai repede...
Sunt cu prietenul meu de un 1 an si 2 luni insa s-a strikat ceva intre noi. Dupa ce am intretinut relatii sexuale cu el s-a schimbat ceva e foarte posesiv, ma calcat in picioare, ma injurat etc. numai am dreptul la prieteni la prietene in schimb el are dreptul la tot.Stie ca il iubesc foarte mult si nu pot sta fara el si profita.Acum ma ameninta ca le zice parintilor mei, daca ne vom desparti sau daca fac lucruri care lui nu ii convin mi-e frica ce sa fac? eu cred ca il iubesc sunt un pic confuza nu mai simt nimic ca la inceput insa simt ceva... ce sa fac? eu vreau sa ma despart de el dar imi e frica de consecinte?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, draga mea tu nu esti obligata nici sa mai fi cu el si nici sa suporti tratamentele lui; se vede ca e foarte posesiv si gelos dar totusi ai si tu dreptul la viata, la libertate si el nu poate sa te oblige sa faci ceva ce nu vrei sau sa faca ce vrea cu tine, nu ii permite.Nu asculta amenintarile lui ca sunt doar vorbe goale dar eu zic sa vb serios cu el sa isi schimbe comportamentul daca nu, te va pierde. Daca tt iubeste, va incerca macar sa faca ceva sa se schimbe, dar o asa persoana e greu de schimbat. Dupa ce ai inceput viata sexuala cu el, crede ca esti doar a lui, ca ii apartii in totalitate si e extrem de gelos, asta nu e bine.Nu trebuie sa iti fie frica, nu sta degeaba.Lasa-l cat mai repede ca va ajunge mai rau daca ii permiti.

7 răspunsuri:
identitate
| identitate a răspuns:

Care iubire? Iti place ca esti foarte importanta pentru el.Importanta poti sa te simti si altfel, in moduri mult mai placute.
Ai fost calcata in picioare si injurata! Ce mai astepti, sa te omoare? In clipa de fata parintii trebuie sa fie ultima ta problema si chiar ar trebui sa vorbesti cu ei si sa ii ai ca aliati. Daca nu poti rezolva impreuna cu ei mergeti la politie.Sau cel mai simplu e sa vorbesti cu cativa prieteni sa-l snopeasca in bataie.Isi revine imediat, iti garentez.
Asta dupa ce incerci sa rezolvi problema singura spunandu-i ca nu mai vrei sa fii cu el. Dar nu o faci cand sunteti singuri ci intr-un loc cat mai aglomerat, preferabil cu cat mai multi prieteni in preajma dar la distanta.

| Silviu591 a răspuns:

Te desparti de el.si daca are 2peul sa le zica parintilor tai le poti spune foarte simplu"minte ca ne-am despartit" si atat

| liveincolors a răspuns:

Probabil se foloseste de amenintarile astea, ca sa nu va despartiti. Eu zic sa il lasi, pentru ca, daca continuati relatia, pot aparea consecinte mai grave.

| SweetPrinces a răspuns:

Poate vrea sa fi doar a lui, poate ii este teama ca te duci la altu, dar cel mai bine ar fi sa te desparti de el, nu se poate nu e normal corect ca un baiat sa se comporte asa cu o fata, nu ii mai permite sa faca ce vrea el din tine.si cei daca le zice parintilor tai ca nu mai esti virgina crede-ma ca mai rau va fi de curu lui daca le zici la ai tai ca te bate si te injura cred ca il taicato lar stringe de gat.virgina sau nevirgina tot fata lui tati si a lui mami esti bafta si dal naibi pe fraieru asta, vei gasi altu mai bun ca el si care sa te respecte

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Mai pe scurt a stat cu tine pentru sexxoh go on. da`i papucii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu mai ai curajul sa pui o asemenea intrebare nu-ti dai seama ce ai facut poate te lasa ansarcinata si atuncea ce mai zici sa nu imi spui ca ai fost si v are dreptate sa nu-ti mai dea atentia tie te-ai lasat lui acum poate te crede ca si o carpa ce respect mai ai tu in fata lui niciunu pur si simplu ai avut o minte pppppppppppppp de ce nai mai asteptat. of nerabdatore ai fost. pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu ai un pic de orgoliu¿? Nu poate sa te tina lângă el cu forța, trebuie sa ai o discuție serioasa cu el, nu ești proprietate privata. Pune piciorul în prag, dacă stai și te gândești la consecințe nu câștigi nimic, doar continui sa suferi și cred ca nu îți convine.

Bafta.