| Deeeeee888a a întrebat:

Spermatozoizii trec prin haine? Daca portiunea din zona penisului(pe pantaloni) nu era uda si nu exista nicio pata, am atins acel loc, nu eram umeda pe maini, s-ar fi pus problema ca mana mea sa aiba spermatozoizi pe aceasta?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu trec, Doamne...

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur raspunsul CORECT este un categoric NU. big grin Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Tu ai impresia că spermatozoizii sar ca puricii? laughing
Stai calmă că nu se poate așa ceva.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Nu am auzit niciodata de sarcina prin haine. Asadar nu, spermatozoizii nu patrund prin haine.
Insa se poate sarcina fara penetrare. Daca sperma ajunge pe vulva femeii (direct, nu prin chiloti), atunci o sarcina este posibila.

| Rd79 a răspuns:

Nu este imposibil, doar improbabil. Prin fenomenul de quantum tunneling, e posibil sa intre in tine si spermatozoizi de la un tip aflat la 1 km distanta. Dar sansele sunt foarte mici.

| Bernardus a răspuns:

Da, spermatozoizii se teleporteaza

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielaBtw a răspuns:

De ce? i.ai pus mana pe penis prin pantaloni, apoi ti.ai bagat mana in vagin si crezi ca esti gravida? ...mai ales ca nici nu era uda portiunea aia. sau ce sens are intrebarea ta? spala.te pe maini si gata

| Mirelutul a răspuns:

Nu are.Stai calma