| anonim_4396 a întrebat:

Stateam cu prietena mea si ne atineam penisul de organul ei! Sa zicem ca am dat drumul pe vaginul ei, ea zice ca a intrat ceva ca nu stiu ce... se poate intampla ceva? Eu stiam ca trebuie sa fie bagata in vagin si sa-mi dau drumul in el... nu in afara lui, si ea inca e virgina isi poate face testul de sarcina?

Am citit pe un SITE si zice ca poate ramane insarcinata chiar daca este virgina si daca mi-am dat drumul pe organul ei, daca sperma a atins vaginul crying(( SUNT FOARTE SPERIAT VA ROG AJUTATI-MA

16 răspunsuri:
| Slow a răspuns:

Sansele ca prietena ta sa ramana insarcinata sunt foarte mici. Ca spermatozoizii sa ajunga la ovul pentru a il putea fecunda, ei trebuie sa intre in vagin cu viteza pentru a putea ajunge pana la "capatul calatoriei". Ea fiind virgina, avand himen, gaura prin care spermatozoizii ar fi putut intra, era mai mica. Tu spui ca ti-ai dat drumup PE vaginul ei, deci probabil ca nici macar nu a intrat sperma in vagin. Si chiar daca a intrat, prea departe sigur nu a avut cum sa ajunga, iar dupa nici 5 minute acei spermatozoizi au murit. Eu zic sa nu va faceti griji, dar pentru linistea voastra, ar putea face un test de sarcina daca ii intarzie menstruatia.

| Anonimul9393 a răspuns (pentru Slow):

Sigur? Acum sincer sunt mult mai usurat..., auzi dar ei de exemplu ciclul nu i-a venit luna trecuta, dar i-a venit luna asta, nu e reglat bine are 14 ani... si de-asta o sa ma sperii daca e sa intarzie

| Slow a răspuns (pentru Anonimul9393):

Depinde si de cat timp i-a venit ciclul. In primii cativa ani e normal sa nu i se fi regulat inca si sa nu ii vina in cele 25-35 de zile. Daca urmatoarea menstrautie ii va intarzia, trebuie sa luati in calcul ambele posibilitati. Fie ii intarzie din cauza ca nu are ciclu regulat, fie ii intarzie din cauza unei sarcini. Ea nici nu are acum de unde sa stie cam cand ar trebui sa vina data viitoare. Mai asteptati 2, 3 saptamani, dupa care sa isi faca un test de sarcina.

| Anonimul9393 a răspuns (pentru Slow):

Imi poti lasa o adresa de contact, nu iti pot da mesaj ca u imi permite "statutul"... daca vrei, prin mesaj, banuiesc ca tu poti...

| Slow a răspuns (pentru Anonimul9393):

Nici pe mine nu ma lasa sa iti trimit mesaj (adica trebuie sa introduc un cod care mie nu imi apare). Tie cum adica nu iti permite "statutul"?

| Anonimul9393 a răspuns (pentru Slow):

Imi zice statutul de membru junior nu iti permite sa trimiti mesaje acestui utilizator... oricum uite aici, Andrei. yo96@yahoo.com

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ramai insarcinata daca un spermatozoid fecundeaza un ovul. nu ii pasa nici spermei nici ovulelor daca ea e virgina sau nu sau daca tu ai bagat-o sau nu. daca sperma sa scurs inauntru poate ramane insarcinata.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ţi-am dat un răspuns CORECT şi complet la o întrebare asemănătoare, postată ulterior acesteia!

Te rog să vezi acolo răspunsul.

| MrAlex a răspuns:

Nu iti mai face griji ca nu pateste nimeni nimicwinking

| AlexDaxyno1987 a răspuns:

In teorie se poate in practica sansele sunt de 1 la 100000 de cazuri. gandeste-te cat de ghinionist poti fi. Stai linistit ca nu esti primul care pateste asa ceva dar nu am auzit pana acum o fata sa ramana insarcinata fara sa faca sex. Ca sperma sa ajunga sa intalneasca un ovul pentru a procrea fata trebuie sa aiba Himenul rupt cea ce inseamna sa nu mai fie virgina. ( Poate nu am fost corect in ce am scris deoarece nu sunt doctor de specialitate iar daca exista unul pe site poate sa ma corecteze daca gresesc dar cam asa este procesul ). momentan stati limistiti nu va inpacientati fara rost. Bafta si stai linistit, nu prea ai sansa sa ai ghinionul asta.

| rubysSs a răspuns:

Stai linistit ca nu se intampla nimichee hee totusi spune-i sa isi faca un test de sarcina pentru linistea voastra tongue si nu inteleg de ce nu faceti sex daca tot va "jucati" asa

| lumy06 a răspuns:

Daca tot iti dai drumul pe langa ea mai bine faceti sex si gata...

| White_Ciocolate_1990 a răspuns:

Sfatul meu e sa isi faca un test de sarcina! Sau o vizita la ginecologhappy! NU stati asa daca cu adevarat credeti ca ea poate ramane insarcinata! Bafta!

| SchwarzeSonne a răspuns:

Cati ani ai laughing scuze ca rad da e amuzanta intrebarea mea spunem cati ani ai eu am 18

| theodora206 a răspuns:

DA, POATE RAMANE INSARCINATA nu conteaza daca era sau nu virgina, daca i s-a scurs sperma in vagin!

| AKCriss a răspuns:

Nu-i nimic, nu va pati nimic. Ai pus doar frisca pe glazura. Acum, pofta buna.