| anonim_4396 a întrebat:

Stau cu iubitul meu de 3 ani si 4 luni, dar nu ne intelegem deloc.Tot timpul ne certam pentru ca e golan.Si de fiecare data cand greseste ii pare rau.De multe ori mi-am propus sa-l las, dar nu pot. Ce sa fac ca se linisteasca?

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Deja ti-ai raspuns singura. Nu se va linisti. Eu inteleg ca tu il iubesti mult insa daca el continua de atata timp nu are rost. Mai degraba o sa iti placa tie golaniile lui ( imposibil ) decat sa renunte el la ele. Ar trebui sa mergi mai departe pentru ca el nu se va schimba. Daca asta vrei continua dar daca vrei sa gasesti un baiat care sa te merite mai bine renunta la relatia asta. E greu la inceput dar o sa vezi ca este viata si dupa el. Te chinui singura. Niciodata nu am inteles femeile care vad ca barbatul lor e un nesimtit si continua sa fie cu el. Nu are rost.

| simoSTAR a răspuns:

Pai vezi...asta e greseala ta.il ierti o data si el se invata...si a facut pentru ca stia ca orice ar face tu il ierti. daca dupa 3 ani de zile nu s-a linistit... e clar ca lupul schimba parul dar naravul ba...se pare ca te lupti cu morile de vant, dar daca tu poti iubi pentru 2 si daca iti place sa tragi doar u de o astfel de relatie...treaba ta! eu sunt sigura ca poti si meriti mult mai mult!

| marsy a răspuns:

Gindeste-te bine. daca mai vrei sa stai cu el! sau ai nevoie de cineva care sa te inteleaga mereu. sa te aprecieze mereu in ceea ce faci... sa te iubeska. sa fii implinita. Pune-ti inima in dinti si departe-te de el. nu mai pierde timpul!

mira
| mira a răspuns:

Este o relatie care nu va merge.Cauta-ti un prieten mai serios.Nu uita:timpul trece si cu el si frumusetea, si tineretea.

| LoveForShania a răspuns:

Nu stiu. dar cum te cheama?

| LoveForShania a răspuns:

Este si vina ta.nu trebuie sa il ierti de fiecare data. El s-a obisnuit asa.si el crede ca poate face orice, pentru ca tu o sa il ierti!
Daca de trei ani nu s-a linistit.nu se va linisti.
Ar trebui sa ii zici, ca daca m-ai face asa il vei parasi de tot.
Gandeste-te bine si alegeti o decizie.
Daca vei ramane cu el. la un moment dat, o sa iti dai seama : Am trait atat de mult cu el. si nu am realizat nimic, nicio fericire.doar certuri si nelinistiri!