| AnduZy a întrebat:

Stiu ca intrebarea mea pare a fi stupida. Dar am cunoscut cateva fete ce se masturbeaza, si mi-au zis ca este bine sa faci acest pas.Este adevarat?

Răspuns Câştigător
| Samuel_8077 a răspuns:

Salut! GRIJI IN CE JOC DE BAGI CA O SA TE ARZI. Fetele pe care le-ai cunoscut tu, se pare ca au cazut in capcana autosadisfaceri. Nu ti-ai pus oare intrebarea de ce fac ele asta? Sa ajungi sa nu te mai poti controla si sa ajungi sa faci uraciuni din astea se prea poate sa fi legat, fara scapare.Sa sti ca, aceeasi centru de excitare e si atunci cand te droghezi. Care ii binele ala de cate ti-a zis ele? Ramai un om veghiator, si nu te pleca sub jug sa ajungi sa nu te mai controlezi. Masturbarea e pacat si o uraciune in fata lui Dumnezeu.

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu este nici bine, dar nici rau. Ce poate fi bine in acest lucru? Nu este un pas, de regula majoritatea fetelor se masturbeaza, dar nu este o perioada prin care toate trecem, e pur si simplu o etapa care se desfasoara la unele fete. happy

| gigiro a răspuns:

Stii ca intrebarea aceasta o poate citi oricine pe google? Stii ca se incepe o campanie impotriva sexualitatii exagerate a tinerii generatii? Citeste pe google sau unde vrei tu, tratate medicale cu acest subiect, nu-ti satisface curiozitatile "in public".

| elena a răspuns:

@AnduZy sunt curioasa, ce imagine are avatarul tau, pentru ca atunci cand dau click pe ea/pe imagine/, nu imi apare nimic...

Uite, crede-ma, nu stiu, ce sa-ti spun, o fi bine, o fi mai putin bine, cert este, ca eu apreciez persoanele, care se simt bine, cand fac sex normal, din dorinta sau din curiozitate, nu are importanta cauza...ah, aceste filme erotice, care stau la indemana tuturor.

| Castiel a răspuns:

Depinde cati ani aveti in primul rand daca sunteti la liceu yeah why not daca aveti sub 14 any U are sick!

| Cătălina a răspuns:

Totul tine de propriul organism, dar si de starea pe care o ai pe moment.

| Ciprian a răspuns:

Nu neaparat.

| AnduZy explică:

Pai.Eu am intrebat daca este Ok.Nu ca as vrea sa fac si eu ca si ele.
Mi se pare un Lucru scarboss

| vlad24tm a răspuns:

Pai majoritatea fetelor cu care am vorbit si miau ziss ca se masturbeaza au spus ca le place ca e o senzatie foarte faina

Si in plus cand o s-o faci prima oara n-o sa te mai doara asa tare.

Sau deloc.In fine deci dupa cum vrei tu poate o sati placa.winking

Funda?happy