| xt a întrebat:

Stiu ca unii imi veti spune sa o las in pace, dar imi este foarte greu, dat fiind faptul ca dintre toate fetele / femeile cu care am iesit ea este cel mai aproape de portretul-robot al unei femei cu care mi-ar place sa fiu impreuna pentru totdeauna (cel putin pana cand moartea ne va desparti). Pe scurt au fost vreo 3 tentative de "let's just be friends" din partea ei pe motiv ca nu simte scanteia. De fiecare data dupa o astfel de tentativa relatia a avansat oarecum (ultima data a fost extrem de pasionala in pat), dar ea pretinde in continuare ca desi se simte bine cu mine, parca tot intr-un fel de perioada de proba ii vine sa ma puna sau aberatii de astea. Acum eu ma gandesc ca o femeie nu iasa 6 luni cu tine daca nu ii place de tine, indiferent de nivelul chimiei / scanteilor. Daca totusi doar asta este problema, ascult idei pentru ca totul sa fie ca la inceput (nivel maxim, desi evident ca nu am facut sex, doar de cand mi-a dat ultima oara papucii facem dragoste). De ce este atat de importanta chimia? In definitiv la toate capitolele importante (comunicare, pat, obiective comune, etc avem undeva intre 80-90% - deci exista potential pentru mai mult). Nu vreau sfaturi de genul "las-o in pace ca nu te apreciaza", "da-i drumul", etc - pentru ca nimeni nu o tine legata de mine (eu fac o invitatie - in oras sau la mine si o accepta; ea face o invitatie in general in oras si eu accept). Imi este foarte clar ca s-a impotmolit si probabil facem dragoste tot din cauza lipsei scanteii... Poate ca vrea sa ma domine si nu a gasit alta metoda din cauza experientei mele? Ma tot gandesc ca are pe altcineva, dar deocamdata nu am gasit indicii in privinta aceasta.

4 răspunsuri:
| cristina21 a răspuns:

Incearca sa vorbesti deschis cu ea si cerei acelasi lucru cerei parerea despre orice detaliu al relatie voastre...si nu in ultimul rand fi mai romantic... femeilor le place romantismul...multa bafta

| lora_9285 a răspuns:

Aceasta femeie se simte bine cu tine dar, in adancul sufletului ei cauta ceva anume, care la tine nu este sigura ca a gasit. Incearca sa vorbesti deschis cu ea despre tot. Iar daca iti spune ceva despre tine, cum ar vrea sa fi ori cum sa te comporti, accepta-i moftul.

| oscar a răspuns:

Orice ai face nu o s fi niciodata complet pe gustul ei, te place, se simte bine cu ti, poate s tina la tine, dar nu esti c vrea ea, chiar daca ti-ar explic cum ar vrea ea sa fie baiatul visurilor ei si tu ai incerca s devii asa cum spune ea tot nu o s ii fi de ajuns.relatia voastra poate dura mult, dar ea nu o s simta scanteia niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mah. nu pupa femeia-n fund! Spune-mi. tot ce faci este sa-i faci pe plac, nu? ei bine, din cauza asta a disparut scanteia, ea are tot ce vrea de la tine => tu nu mai reprezinti o provocare pentru ea.
Ca sa aduci inapoi scanteia, nu-i mai fa toate mofturile, nu-i mai accepta toate cacaturile! Cand vrea ceva, ii dai acel ceva numai la schimb, fi smecher, fi altfel decat te stie ea, schimba un pic foaia, intelegi?