| anonim_4396 a întrebat:

Sufar din dragoste, nu mai rezist, simt ca ma prabusesc, de cand m-a parasit nu mai mananc, nu mai dorm, nu mai ies din casa, stau in fiecare noapte si plang pana dimineata, nu ma mai inteleg cu parintii, nu pot sa imi revin din shoc, il iubesc, nu pot sa il uit, ce rost are sa traiesti fara jumatatea ta? fara persoana pentru care ti-ai fi dat si viata? fara singura persoana care te-ar face fericit(a) in lumea asta? simt ca ajung la capatul puterilor, ma gandesc la el in fiecare secunda il vreau inapoi crying

16 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Lol... asa pare la inceput dar nu este adevarat. Tu nu suferi din dragoste. Erai obisnuita sa fii cu el, sa vb cu el sa te gandesti la el si acum nu mai este el. Te deranjeaza lucrul acesta? Evident! In cazul acesta poti sa faci ca orice fata prostuta si sa incepi sa dai telefoane si sa devii obsedata de el sau poti sa te lasi agatata de altu. Eu iti recomand un one night stand cu un necunoscut, care fizic te atrage (foloseste durexwinking ) si dupa ce nu te mai doare capul, zambeste din nou si agata sau lasa-te agatata de un baiat dragut. Nu mai are rost sa te gandesti la fostul. Faptul e consumat!

| PhaseMorphXR a răspuns:

TPU spera 2 lucruri:
1.) Ca ai mai mult de 12 ani.
2.) Ca nu ursuletul Teddy e cel care te-a parasit.

| AddeAndre14 a răspuns:

Trebuia sa dai mai multe detalii..In fine, tu vezi de viata, cu parintii tai ce ai? Ei nu ti-au facut nimic, din contra vor sa-ti fie bine si vor sa te faca sa-l uiti pe baiatul acela care ti-a frant inima. Daca il iubesti asa mult de ce nu il lasi sa plece? Trebuie eliberat din mintea ta... daca ai nelamuriri si vrei sa vorbesti cu cineva id meu: andreea_deea1120

| RAY a răspuns:

De unde stim noi ca povestea ta e adevarata?

| SkyPilot a răspuns:

Nu te supara, ti-ai facut-o singura. Nu cred ca se mai poate repara nimic. Ai putea eventual sa mergi sa vorbesti cu el, sa ii explicit ce simti si sa ii promiti tot ce e de promis. Cel mai probabil nici macar nu va dori sa te asculte, si nu stiu cum ar putea sa te mai creada. Eu in locul lui nu as mai vrea sa aud vreodata de tine.

| Dariusuu a răspuns:

Tu nu suferi de dragoste suferi de obsesie.
Nu te mai minţi singură că nu poţi trăi fără el normal că poţi. Ieşi la plimbări, la filme, fă sport fă orice ce te face fericită şi o să-l uiţi.

Aştept mesajul tău.

| halogen001 a răspuns:

Dragostea daca nu e reciproca, nu e buna la nimic, e o iluzie, un fel de a-ti face planuri imposibil de realizat si ajungi la un fel de obsesie: ajungi sa crezi ca ai putea face anumite lucruri impreuna cu o persoana care in realitate nu doreste asta. E fals sa crezi ca exista o singura persoana care poate fi jumatatea ta si ca alte persoane nu ar putea fi mai bune.
Daca "jumatatea" nu doreste sa fie cu tine, atunci acea persoana chiar nu e jumatatea ta si nu e cazul sa suferi pentru cineva care poate candva a fost OK si acum nu e.
Nu trebuie sa-ti para rau de ce ai facut pana acum, nu trebuie sa-ti para rau ca ai iubit, nu trebuie sa iti propui sa nu renunti la ceea ce nu merge bine, nu trebuie sa crezi ca numai o singura persoana te-ar putea face fericita.
Vei vedea in timp ca lucrurile vor merge spre bine si ca vei gasi pe cineva care sa merite mai mult iubirea ta si te vei mira poate de felul in care gandesti acum.
De ce sa suferi pentru ceva ce nu exista? (Aproape ca e ceva de genul "Ce mult as vrea sa merg pe Luna" si dupa aceea sa spun: "Nu mai mananc, nu mai dorm,... ce rost are sa mai traiesc fara sa merg pe Luna" )
Exista si vor exista multe peroane care tin foarte mult la tine. Trebuie sa te apropii de cei din jurul tau, parinti, prieteni, sa faci totul ca si cand nu s-a intamplat nimic si vei vedea ca totul e OK si merge spre bine.

| SkyPilot a răspuns (pentru halogen001):

E o poveste veche aici, una plina de dramatism. Ultima data cand Noaptea a pus o intrebare, altcineva a remarcat acest lucru si am trecut si eu in goana calului prin intrebarile pe care le-a pus in trecut. Daca ai rabdare sa sari peste intrebarile legate de bulimie, vei afla si tu povestea cu iz de manea.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ia xanax si zoloft.

| peperonies a răspuns:

Stai linistita ca dupa ce treci de 13 ani iti mai revii.

| Green66 a răspuns:

Eu unul te-aș lua de nevastă, dacă n-ai fi cheală.

| Torres92 a răspuns (pentru Green66):

Iti fac eu rost de un pervers, sa il faci cadou

| Green66 a răspuns (pentru Torres92):

Iar te-ai întâlnit cu perversul ală? laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| hotdesire a răspuns:

Indiferent ce simti pentru el trebuie sa intelegi ca viata continua si ca nu e singurul barbat de pe pamant. Sunt atatia barbati care iti pot fi parteneri.

| Arad_Blondina_Mihaela_1988 a răspuns:

Nu te mai Gandhi la el încearca sa comunici cu cei din jur