| RAY a întrebat:

Sunt aici persoane dezamagite in iubire care nu mai vor sa iubeasca vreodata?

21 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu inteleg intrebarea sad

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Cum nu o intelegi man am scris-o in limba romana, tu ai fost dezamagit in iubire?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

A, scuze. Odata cred ca am fost dezamagit in acest subiect. Dar nu stiu sigur daca era iubire sad

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Cat ai stat cu fatuca aia?

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

A... Aste e un capitol inchis despre care nu prea vorbesc sad.

| RAY explică (pentru DoarBogdan):

Ok,scuze de intrebare

| DoarBogdan a răspuns (pentru RAY):

Nu e nici o problema manhappy

| Doub a răspuns:

Încă nu am dat şansa nimănui să mă dezamăgească, heehee.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Over here.
Deși termenul potrivit nu e chiar "dezamăgită" sau da, dar dezamăgită de mine însumi.
Sunt singura? :-

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Nu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Bine de ştiut

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Esti dezamagita pentru ca ai crezut in alti sau?

| FrumusicaSufletista a răspuns:

Nu cred ca iubirea adevărată chiar există. După părerea mea este doar o poveste pentru cei mici. Iubirea dacă ar există ar uni persoanele nu li-ar face să se urască, sau la sfarsit să nu mai vorbească între ei.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Si treaba asta pe care o spui tu li se aplica tuturor? Daca ai vazut tu cateva cupluri care au ajuns sa se urasca concluzia a fost ca iubirea adevarata nu exista? Poate ar trebui sa o cauti la cuplurile care nu au ajuns sa se urasca, nu stiu, zic si eu.

| FrumusicaSufletista a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai m-am uitat la multe cupluri și toate la început se iubeau, nu mai știu ce și pina la sfarsit, au început să se urască.În fine asta e concluzia mea, iubirea adevărată nu există, este doar o iluzie.

| FataȘarpe a răspuns:

Obsesile trec cu timpul, desi nu la toti se pot duce. La altii continua pana la moarte. Iubirea e osesia si dependenta (dementa si stupida) si dorinta de control fata de o persoana. Este sexuala si psihica in acelasi timp. E ceva probabil stabilit ca fiind un criteriu al reproductiei si perpetuarii speciei umane. Poate gresesc, dar asa vad eu lucrurile. ^^

| Hyung17 a răspuns:

Iubirea e doar o iluze. Nu poate sa doara si apara din nimic si la fel dispare. Daca nu mai avem nici un pic de iubire in noi, nu mai suntem oameni. Iubirea este o parte din noi din fiecare OM, unde nu mai e iubire nu exista Om. Parerea mea

| Add_Adi_1996 a răspuns:

Nu stiu despre altii, dar eu am avut pana acum doar o singura relatie si am iubit-o cu tot sufletul. Relatia a tinut doar 3 ani din pacate. Ea a trecut repede peste mine happy si m-a macinat si inca ma macina foarte mult faptul ca a trecut asa usor peste mine fiind prima relatie si pentru ea, in fine. Inca am sentimente pentru ea si doare. Am fost si fericit si dezamagit, trist ca sa iti raspund la intrebare. Si daca vreau sa mai iubesc? Da, imi doresc sa se intoarca la mine intr-un fel sau altul, dar sincer cred ca este timpul sa trec mai departe..sunt aproape 6 luni de cand ne-am despartit si cu siguranta pot sa iubesc din nou happy

| RAY explică (pentru Add_Adi_1996):

Cum de nu ti-ai pierdut increderea?

| Add_Adi_1996 a răspuns:

La inceput am fost foarte dezamagit..eram terminat, rau de tot. Dar cu timpul am reusit sa trec peste..si asa este firea mea..sa iubesc. Imi place sa iubesc pentru ca ma face fericit si imi place sa fac alte persoane fericite. Faptul ca am avut si dezamagiri si tristeti mi se pare normal.a fost prima mea relatie din care am invatat multe. :-)