| Anonymullll a întrebat:

Sunt băiat și am o intrebare. Este optimă vârsta de 22-23 de ani pentru începerea vieții sexuale? Si dupa cat timp de la începerea relației trebuie să apară și sexul?

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar si in cazul in care NU vei reusi sa intretii acte sexuale reale, pana in jurul varstei de 30 de ani in cazul in care NU te vei insura pana atunci, in mod cat se poate de sigur NU vei pati absolut nimic rau d.p.d.v. fizic si nici psihic sau... mintal. big grin Sanatate!

| Plato a răspuns:

Nu exista varsta optima, doar sa fie mai mare de 18. Apoi, o incepi cand gasesti persoana potrivita, jumatatea, sufletul pereche sau cum vrei sa-i zici. Din nou, nu e un timp exact, dar trebuie sa fie o relatie foarte serioasa, logodna (de ce nu?), asta daca vrei sa ramai in normele moralitatii. Orice altceva inseamna depravare si destrabalare.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Sexul este o nevoie, nu trebuie neapărat să aibă legătură cu relații, căsătorie. E doar sex și atât.

| Plato a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Mancatul, bautul, respiratul, defecarea sunt nevoi, sexul nu. Iti garantez ca nu mori daca nu faci.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Plato):

Bineînțeles că nu mori dacă nu faci. Eu sunt dovada vie că așa e. Am aproape 22 de ani de abstinență și încă număr.

| Crackman a răspuns:

E u am inceput la 23 dar dupa o luna am incris dar... nu te grabi. Parerea mea dupa ceva timp discuta cu ea despre sex, ii bagi ideea in cap

| FaraNumePls a răspuns:

Am prieteni care au inceput de la 14-15 (nu stiu ce au facut ei "acolo" dar ma rog). Eu cred ca e ok dupa 16 ani. Iar faza cu relatia, oricand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Optima? Nu, nu e.
O relație ar trebui sa înceapă abia după sex

| Kimball a răspuns:

Trebuia sa o începi demult, la 22 ani deja trebuie sa stii sa faci treaba bunăhappy
Nu inteleg de ce ai asteptat atat timp?