| Lifeno4 a întrebat:

Exista varsta pentru inceperea vietii sexuale?

6 răspunsuri:
| rino90 a răspuns:

1. nu
2. in liceu poate
3. la facultate sigur

| TheUndertaker a răspuns:

FRATE,viata sexuala se incepe cand esti pregatit, daca la 5 ani esti pregatit atunci o faci,nu conteaza,numai sa fi pregatit! Si cand esi in pat cu partenera trebuie sa stii ce sa faci si cum, pana una alta, mai bine uita-te la niste filme porno pentru amatori si atunci intzlegi si cum sta faza (trebuie sa fii precis pe tine) si in al 2 rand citeste ma pe net de unele chesti ca sa stii ce sa ii faci la fata, ca daca faci sex xu o fata virgina o s-a cam curga sange si trebuie sa stii asta ca sa nu te trezesti si sa spui ca i s-a rupt pasarica aleia sau puta ta (sa nu te incurci). Ba du-te tare! Salut.

| vladutz_7059 a răspuns:

Normal ar fi de la 18 in cazul in care patesti neplaceri stii la ce ma refer sa poti sa raspuzi de faptele savarsite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as spune ca nu exista varsta,as gresi,pentru ca totusi nu este orice varsta potrivita,fiecare varsta este caracterizata printr`o perioada,iar copilaria nu trebuie irosita. Nu pot sa spun ca exista o varsta,pentru ca viata sexuala ti`o incepi cand simti ca esti pregatita mental si sentimental,ca el este ''alesul'',de fapt barbatul perfect nu exista si la fel si cu alesul,este doar cel care iti ia rasuflarea, te face sa tremuri si sa vibrezi si care merita cu adevarat si iti impartaseste sentimentele, cu care poti avea o relatie de viitor feerica. Varsta potrivita din punct de vedere stiintific este 17 ani jumatate,deoarece atunci se reduc sansele pentru cancer vaginal si te maturizezi,desi orice persoana se maturizeaza in functie de caracterul sau in jurul acelei varste,mai devreme sau mai tarziu. Dar din punct de vedere al relatiilor si al naturii,este bine sa nu fii prea mica,pentru ca nu esti destul de pregatita mental,iti incalci propriile principii si ii dezamagesti pe cei din jur,plus ca esti luata de fata ''rea'' si este bine sa te simti pregatita, sa simti ca este momentul potrivit, ca el este persoana potrivita si ca nu o sa regreti.Chiar daca relatia voastra o sa se termine, trebuie sa ramai cu o amintire placuta.Nu trebuie neaparat sa o faci la o varsta foarte inaintata,sa fii majora ca sa nu te barfeasca lumea sau sa te critice parintii,pentru ca e decizia ta si viata ta, nu trebuie sa fii casatorita desi este un pacat consider ca orice vine din dragoste poate fii justificat si nu trebuie judecat, de fapt aproape orice.Asta e parerea meahappy

| XxAlchoolicxX a răspuns:

Nu cred.inainte oamenii se casatoreau de tineri.asa ca ei nu tineau cont de varsta =]