| Horte a întrebat:

Sunt casatorita de 4 ani. Acum 2 ani am cunoscut un tip, un anume Marius. Am vorbit pe facebookl. El mi-a cerut id-ul de mess si am vorbit cred ca 3 luni pe mes. Imi dadea de inteles ca ma place. Dupa aceste 3 luni ne-am intalnit afara. Dupa el devenea din ce in ce ai insistent in ceea ce ma priveste. Ma urmarea si tragea de mine pe strada. I-am spus clar ca eu sunt o femeie maritata si ca nu am de gand sa-mi insel sotul. M-a lasat in pace jumate de an apoi a inceput iar cu telefoane, insistente ca sa ma vad cu el. Dupa o saptamana de insistente continue m-am intalnit cu el. Pentru ai explica face to face ca nu vreau sa am nici o legatura cu el. M-a lasat in pace alte 7 luni. Apoi m-a sunat cu nr ascuns. L-am intrebat cine e, a zis Marius. M-am speriat. I-am zis ca e greseala. Eram cu sotul meu, i-am zis ca e greseala. M-a sunat si in seara aceea si m-a intrebat daca eram cu sotul. I-am zis ca da. Si sa ma lase in pace. El imi spune ca o sa ma sune cu diez ca sa nu-mi faca probleme cu sotul. Cum sa fac sa scap de el? Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| vitbsk a răspuns:

Schimbă-ţi numărul şi taie orice legătură pe internet cu el, facebook mess şi altele.
Evită să te întâlneşti sau să mai vorbeşti cu el, nu-i mai da apă la moară.
Dacă nu ai de ce să îţi fie ruşine poţi să vorbeşti cu soţul, dacă nu se încetează să te hărţuiască.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru vitbsk):

Bravo bun răspuns, și peste toate astea, dacă ăla o tot hărțuieste, plîngere la poliție și băieții îl saltă pînă la mititica.

| vitbsk a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Să-mi fie iertat că zic, dar, am impresia că tipul e spre patologic, dacă mă înţelegi. Tocmai meticulozitatea cu care a urmărit-o în aceste luni trebuie să o facă atentă la tot ce se petrece în jurul ei. Bine că nu s-a stricat o familie.

16 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Tu nu aveai de ce sa-i dai id, daramite nr de tel. E clar ca si tu te-ai gandit la ceva. Oricum, eu spun ca acum ca, ti-a venit mintea la cap, spune-i imediat sotului. Iti dai seama ce se va intampla cand va afla? De ce ai ascuns de el daca nu vroiai nimic cu Marius? Te contrazici.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Analytical):

Este în primul rînd vina ei, ea femeie măritată ce a mîncat o in... să i dea ăluia numărul ei de telefon, și adresa de mail, proastă ea, și acum vrea să scape pe orice cale de el, păi doamnă, tu nu stiai ă dacă dai numărul și adresa de mail este evident că tu esti de acord ca el să te sune? Ce naiba esti copil mic? Ori e o poveste cusută cu ață albă, și ea totuși vrea să continue cu amîndoi.

| vitbsk a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Hai, totuşi să ne ferim să judecăm sau să fim prea aspri.
Toţi avem ispite, bine ca ea nu a căzut până la capăt în ele.
Dacă va gestiona bine situaţia va ieşi cu fruntea sus din încercare şi cu o învăţătură de viaţă sănătoasă pentru viitorul căsniciei ei.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru vitbsk):

Dacă.

| vitbsk a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Condamnă păcatul, nu păcătosul.
Omul care iese dintr-o ispită este de două ori mai puternic decât cel neispitit, deoarece a reuşit să biruiască păcatul.
Doamna a conştientizat că greşeşte şi a cerut ajutor la timp.
Ce să facem acum, să-i dăm în cap când ne cere ajutorul?
Soţul ei, dacă e înţelept, va înţelege că acest test le-a sudat căsnicia.

| MihaelaDart a răspuns:

Ai scapat de respectivul? Nu era nevoie sa-ti schimbi nr de telefon, ci pur si simplu sa te prezinti la sectia de politie si sa-i faca o vizita tipului pentru a nu-ti deranja viata. In felul asta, sigur ar sta in banca lui!
Noroc si sper ca ai invatat din aceasta sa nu mai dai nr de tel!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vezi deci erai căsătorită de 2 ani cînd vorbeai cu Marius pe faceboock, dar ce avea i de discutat stimată doamnă cu el, femeie măritată, bă meritați mă să fiți bătute măr de soții voștrii, că voi o căutați cu lumînarea, tu î ți dai seama ce ai putut să faci, dacă Marius ăla te urmărește, vine acasă la voi și dă de bărbatul tău și îi spune toată povestea? Tu ce faci? Tu ai întreținut discuțiii cu Marius deșii știai că el te place, și că într o zi va vrrea m ai mult decît discuțiii pe mes mesaje etc, te ai jucat cu focul femeie nebună, acum o să te arzi rău de tot cînd bărbactu o să te joace n picioare, că meriți, tu porți toată vina, vezi cum o rezolvi, dar nu î ți este frică că poate citește bărbatul tău ce întrebi tu aici și ce ți răspunde m noi?

| Denysa2012 a răspuns:

Du-te la politie, si spune-le ca eti hartuita de acest domn moral si personal parerea mea acum treaba ta ce faci! Mult succes!

| AtateaConditii a răspuns:

Daca nu iti vezi de treaba ta, nu te ce multumeste sotul?
Niciodata sa nu ai incredere in persoane de pe net nu stii ce fel de oameni sunt.In cazul tau ai dat de un obsedat.Cel mai bine ii spui sotului tau sa il lamureasca si sa bage o spaima in el.

| StorrY a răspuns:

Interesanta problema! Ar trebui sa lasi sa vorbeasca sotul cu el ca mai apoi sa nu te mai sune! Spune-i sotului tau toata povestea si lasa-l sa vorbeasca ei ca de la barbat la barbat!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Schimbi nr. de telefon!

| CRISS69TM a răspuns:

In primul rand e greseala ta.tu ca femeie maritata, in loc sa-ti vezi de familie, si de sot in special, te intereseaza relatii cu alti barbati.voi provocati si tot voi dati vina pe barbati. odata maritata sau atat cat esti intr-o relatie, ca va mai intereseaza sa cunoasteti alti barbati!? si le mai dati si adrese de mail, nr.de telefon, negandinduva la posibilele consecinte ultrioare.pentru ce va mai maritati? cum te mai poate interesa alt barbat cand ai un sot, sau macar sa te gandesti sa cunosti alt barbat prin intermediul unor situri de socializare in care poti da in mare parte de oameni ciudati.ganditi inainte de a face ceva.ti-ai luat un sot gandeste-te la el si converseaza cu el, daca nu-ti bate joc de el.eu iti doresc sa scapi de psihopat si renunta la practicile astea ca-ti aduc numai probleme.sa fie bine, ori una, ori alta.succes.

| plosnitapufoasa a răspuns:

Schimbati numarul dai ig pe mes nu mai vb nici o data cu el daca il vezi pe strada ferestete de el.

| kag a răspuns:

Nu te pripi fiindca nu stii de ce e in satre tipul ala.Cel mai bine ii spui sotului sa fie prudent si sa incerci sa eviti contactul intre ei si taie orice legatura cu el.