| anonim_4396 a întrebat:

Sunt CLAUDIU si tot incerc sa scot o femeie din minte. O iubesc, e si maritata, stiu ca n-o sa mearga relatia si de aceea vreau sfaturi, cum fac?

4 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, daca o iubesti inteleg ca ti-e greu sa o scoti din minte si sa renunti la ea, dar fi tare, nu te lasa, ai sa vezi ca o vei uita pana la urma, lupta sa o scoti din inima ta, daca e maritata tot tu vei avea de suferit in urma acestei relatii si nu cred ca meriti asa ceva...meriti sa fi cu una libera care sa iti ofere dragostea de care ai nevoie...gaseste-ti alte ocupatii sa nu iti stea gandul tot la ea, cauta-ti pe alta ca femei sunt destule, viata nu sta intr-o singura femeie.stiu cum e sa iubesti si sa nu fi cu persoana iubita, dar e mai bine sa renunti la ea, sa o eviti si intrerupe intrerupe orice legatura cu ea, sa nu mai vb cu ea, sa nu o mai vezi, vei vedea ca cu timpul o vei da uitarii, bafta!

| Bacemi a răspuns:

Gandeste cat de aiurea e sa te gandesti ca iubita ta are un amant. Aici nu ma refer la un amant la care apeleaza cateodata, ci la unul la care apeleaza zi de zi. In astfel de situatii amantul e sotul. Daca tu iubesti femeia aceea nu o sa poti rezista stiind ca este cineva care doarme alaturi de ea seara de seara si altele. Cel mai bine e sa gandesti rational si sa iti dai seama ca e ceva ce nu isi are rostul. Oricum relatia dintre voi nu va merge, iti garantez dar poti strica si relatia ei cu sotul. Mai bine mergi mai departe. Vei gasi tu si o fata numai pentru tine

| ariana_5123 a răspuns:

Buna Claudiu. Daca vrei cu adevarat sa o uiti incearca sa nu o mai vezi si incearca sa faci ceva care sa iti distraga atentia si cu tipmulo vei uita. Dar nu ne-ai detailat prea multe, de exemplu:a fost ceva intre voi? Ea stie? Ce simte ea pentru tine? Cat de stabila e casnicia ei? Sant f multe pe care nu le stim si doar tu sti ce simti cu adevarat... e usor sa dai sfaturi...

| solo89 a răspuns:

Cauta-ti o prietena,