| TeckTonik997 a întrebat:

Sunt constient ca e o problema tampita dar: am 17 ani, abia am iesit dintr-o relatie lunga cu o fata pe care o consideram aleasa. Cale de impacare nu mai e, ea nu mai este la fel cum era la inceputul verii cand am fost despartiti de distanta... Din pacate suntem fortati sa stam impreuna 6-7 ore pe zi la scoala desi nici macar nu ne privim. Majoritatea colegilor au crezut minciunile si barfele ei iar eu am ramas singur de tot. Inainte eram oarecum izolati de restul deoarece ea era foarte geloasa, din aceasta cauza am foarte putini prieteni si aceia nu chiar prieteni adevarati. Nu va faceti iluzii, sunt un baiat normal, arat bine, sunt destul de sociabil dar nu prea stiu ce sa vorbesc... simt ca nu am nici un subiect in comun cu nimeni. Deci ce sa fac sa ma integrez si cum/unde sa imi gasesc o prietena noua? Nu cred ca pur si simplu va rasarii ea deodata daca pur si simplu stau si astept. Va rog, stiu ca intrebarea e idioata dar raspunde-ti frumos sau nu o faceti!

5 răspunsuri:
| lindsay a răspuns:

Incearca sa reinvii relatiile cu prietenii tai, eventual incepi sa-ti faci altii noi. Avem nevoie de oameni in vietile noastre..cat despre feeling'ul tau.e normal sa te simti in felul asta..mai ales daca a fost de lunga durata relatia. In primul rand, imi pare rau. in al2lea, vei gasi pe cineva care sa te faca fericit si in care sa-ti vezi jumatatea. Esti inca mic, dar nu zic..mama, o sa vezi cum o sa fie dupa ce o sa fi cu 100 de femei, o sa fie mai usor, o sa le vezi drept usoare, nu o sa te mai intereseze..lala. Asta e valabil doar pentru cei care incep in felul asta si pentru cei ce isi pierd calea. Da, vei da peste femei usoare, si vei da peste femei care vor pune mare pret pe tine. Totul depinde de tine. Gasim si vedem ceea ce vrem sa gasim si sa vedem. Cat despre prieteni, incearca sa iesi, sa iti gasesti oameni cu hobby'uri asemenatoare, cu ocupatii si cu atitudini care iti convin. Apoi pur si simplu incepi sa iesi cu ei. Intreaba o data "pot sa vin si eu" si dupa continua si iesi.

| SkyPilot a răspuns:

Crezi ca daca ti-ai schimbat IDul nu te recunoastem? Te-ai putea deghiza mai bine daca intre timp ai invata sa scrii corect Romaneste! Te agiti prea mult, incearca o perioada sa ignori individa si vezi de scoala ta, lucrurile se vor schimba de la sine!

| Danysan a răspuns:

Categoric intrebarea nu e idiota ba chiar mi se pare mai interesanta decat toate de pe aici.Se vede ca te-ai indepartat de prieteni pentru ea si ca drept rasplata acum esti singur si fara cineva care sa iti fie aproape.Subiecte comune daca nu ai cu cineva, ma refer la prieteni sau coloegi asta ea nu e o crima.Dar poti sa fi si tu prezent la discutie sau macar sa fi acolo. Daca totusi nu simti nevoia sa te integrezi nu o face.O sa gasesti acele persoane care sa fie ca si tine pentru ca suntem cu totii ff diferiti.Important e sa socialiezezi chiar si asa mai fara voie pentru ca nu ai de unde sa stii de unde apare o noua fata care ar putea sa te scoata din starea asta.Stiu e greu pentru ca ai investit atat si stiu cum e pentru ca si eu am patit la fel si doare foarte rau.Dar nu ai ce sa faci deoarece fetele din ziua de azi sunt niste cretine idioate (nu generalizez)dar din 10, 7 tot sunt care habar nu au ce este aia o realtie si nu le pasa sa iti dea cu sutu in fund dupa ce li se ia de tine fara sa le pese ca poate o sa suferi sau ca poate ai pus totu in relatia respectiva.De aceea cand aud ca o fata a luat-o in barba nu ma bucur dar am satisfactia ca merita ceea ce se intampl: sa fie inselate, abuzate, tratate ca niste carpe.Pt ca fie ca recunosca sau nu fetele care ne inconjoara cam asa ceva cauta. Fericirea le pictiseste si o relatie normala e monotona.Calemaza-te lasa timpu sa treaca si fa-ti cunostine noi.Nu conteaza unde doar fa-o.Pe parcurs vei realiza ca a fost doar o etapa din viata noastra si asa trecatoare si cand te vei uita inapoi o sa vezi ca de fapt fosta nu a fost decat o palida si trista incercare la care viata ne supune.Dar or sa vina si lucruri bune stai lin. seara buna.

| grab a răspuns:

Frate, legat de prieteni, incearca sa intri intr-o echipa de sport in scoala sau in cartier. fie si doar sa mergi la sala si asa se leaga prieteniile.
cat despre gagici, da-i puternic cu retelele sociale si astea de dating, sunt si acolo destul fete valabile si frumoase si dornice de baieti seriosi.
stima!
s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Woai si de cate ori le ''vei considera alese'', hahaha. Asta-i viata vezi dupa ''cateva alese'' sa nu cumva sa spui ca ''ehh sa le ia mama naibii de c8rve'' iar apoi sa iti iei inima in dinti sa le inseli si sa le dai cu flit la toate. ca nu va fi frumoshappy
O noua prietena iti vei gasi mai asteapta, man dar iti voi da un mic sfat ce-i atat de greu sa mergi la tarfulite. Adica faci sex vezi cum e iar apoi dupa ce iti dispar toate cosurile si te crezi mare-n spate o sa ai si tu succesbig grin