| Nikongirl a întrebat:

Sunt cu un baiat de ceva timp. dar nu imi mai place de el si cand incerc sa ma despart de el face cumva iar eu nu mai pot face asta ...suntem colegi de clasa sunt clasa a7a si imi e frica de faptul ca daca o sa reusesc sa ma despart de el nu o sa ma mai inteleg deloc cu el la scoala desii inainte de a fii impreuna eram punii prietenii. Ce sa fac? un sfat va rog happy

Răspuns Câştigător
| alissu a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie, iar oricat mi-ar fi de greu...trebuie sa o faci! Explica-i ca nu esti singura fata si ca tu il consideri doar un bun prieten. Spune-i ca tu, deocamdata ii poti oferi numai prietenia ta, daca nu e de acord cu ea...ar fi mai bine sa rupeti toate legaturile si sa va ignorati.Nu trebuie sa te sacrifici sa stai cu el numai de dragul lui.Succes

| Nikongirl explică (pentru alissu):

Dar cum sa il fac sa inteleaga ca vreau sa fim doar buni prieteni ...pentru ca stiu ca a fost o greseala dar am acceptat sa fiu cu el?

5 răspunsuri:
| alissu a răspuns:

Ahh o perioada te va cauta.mai mult ca sigur! Daca nu vrei sa ii spui in fata, fi rece si indiferenta.Se va desparti el de tine, cand nu ii vei mai oferi afectiune.P.S.: Si mie imi place Hachiko.

| Nikongirl explică (pentru alissu):

Pai da tinand cont ca suntem in aceeasi clasa.Multumesc mult >big grin

| BellaRouzyyGirl a răspuns:

Spune-i ca ai hotarat sa luati o pauza...Ca ai nevoie sa fi singura.si ca iti doresti sa ramanetzi prieteni.va functiona`!

| Nikongirl explică (pentru BellaRouzyyGirl):

Multumesc! Mai astept raspunsuri in continuare! :*