| pynnk a întrebat:

Sunt cu un baiat de putin timp eu il plac ff mult si chiar simt ca tin la el sad cand ne-am intalnit prima data am fost cam timizi dar el a facut de fiecare data primul pas.imbratisari.sarutari.cum ar trebui sa ma comport ce sa-i spun sa isi dea seama ca pentru mine decat el conteaza si nu alti baieti? cand vorbim la telefon suntem foarte timizi ce am putea vorbi? nu vreau sal pierdcrying dau funda la cele mai bune sfaturi love struck

4 răspunsuri:
| xKaяikatuяix a răspuns:

Pai Puccahee hee cel mai bun mod este sa-i spui tu tot ce simti pentru el si sa-i spui cat de mult conteaza el pentru tine happy. Daca sunteti amandoi timizi inseama ca v-a fii greu sa-i spui tot ce simti, dar prefate ca toate chestile astea i`le spui celei mai bune pr a ta sau chiar mamei tale ( daca esti obisnuita sa-i spui toate mamei tale ). Sau chiar nu te gandi ca-i altcineva, ca ii chiar el daca esti mai comoda happy.
Nu-ti fie frica sa spui tot ce simti iubitului tau, ca intr-o zi vei regreta faptul ca nu ia-i spui in timp straight face.
Si despre vorbitul la tel : si eu am un iubit pe care il iubesc enorm, si noi suntem cam timizi ( el mai mult ) si de ff multe ori nu avem ce vb fata-n fata numai la telhee hee. Noi doi incercam sa vb mai mult fata`n fata decat la tel happy.
Dar in finn oh go on. La tel poti sa-l intrebi diverse chestii ( cum a fost la sch, ce note ai, ce ai facut ieri, puteti chiar sa vb chestii intamplate in copilarie, etc ) Multe, multe subiecte de vb laughing

Sperr ca te-am ajutat pentru ca vreau ca toata lumea sa fie fericiti alaturi de iubitii/iubitele lor >:d

| Blondda a răspuns:

Daca nu vrei sa il pierzi atunci fi mai indrasneata. vorbeste cu el spune-i ca inseamna foarte mult pentru tine si desi esti timida si nu ii arati tii foarte mult la el. spune-i ce simti pentru el, dar fa-o fata-n fata. si nu mai fi timida, saruta-l, musca-l, joaca-te cu el.:*

take care!:*

| andu_9113 a răspuns:

Asa am patit si eu acum ceva timp, eram foarte timida dar cu timpul am trebut peste.Pentru inceput ai putea sa'i dai un simplu mesaj cu "te iubesc". Cand esti cu el incearca sa faci glume, trebuie sa'l faci sa se simta bine in compania ta; cand va tineti de mana sa'l stangi un pic mai tare iar cand te ia in brate raspunde'i la fel...cu o imbratisare calduroasa.succes :*

| GrellSutcliff a răspuns:

Auzi. da tu nu esti Pucca? =]]]] sari pe el, tigroaico` =]]