| XyYx a întrebat:

Sunt cu un baiat pe care il iubesc mult. Insa in vise imi apare mereu un baiat de care mie mi-a placut acum 1 an si care imi reproseaza tot timpul ca e suparat pe mine ca sunt cu baiatul asta si imi spune ca el ma place mult insa nu a avut niciodata tupeul sa imi spuna in fata. Adevarul e ca si eu stiu ca ma placea, insa nu am avut niciunul tupeu sa ne spunem. In ultima perioada imi apare des in vise si ma trezesc foarte buimacita, ma gandesc ca poate are vreo semnificatie visul, si ma simt tare aiurea cand ma gandesc ca o sa ma intalnesc cu el pe strada, mai ales ca sta putin mai sus de mine. Mentionez ca el si prietenul meu sunt prieteni buni. Voi ce parere aveti? De ce credeti ca il visez mereu si imi spune mereu ca el ma place?

12 răspunsuri:
| がさいゆの a răspuns:

Buna.Si eu stiu multe persoane de a avea darul sa primeasca mesaje prin vise.Ar trebui ca tu sa ii spui prin ce treci si cat l-ai visat, poate va avea tupeul sa iti spuna cat de mult de iubeste. Spune-i aceasta si iubitului tau, poate ca si el te va ajuta daca te iubeste cu adevarat, daca nu va incerca sa se razbune pe prietenul tau.Alege calea cea mai inteleapta, bazeazate pe instinct si pe inima.Bafta!

| lexzor a răspuns:

Asa gandeste subcostientul tau! Poate inca mai simti ceva pentru el si nu iti dai seama. Ca sa il uiti, trebuie sa iti petreci mai multi timp cu actualul si sa zambesti intotdeuna

| mrjohanys a răspuns:

Eu iti recomand sa nu te mai uiti la telenovele si filme de dragoste ca numai acolo se intampla asa ceva

| Evilo a răspuns (pentru mrjohanys):

Nu, se intampla foarte des ca in viata reala sa apara confruntari in subconstientul nostru si apar in diferite moduri. Telenovelele se inspira din realitate, si arata de obcei realitatea dar din lipsa de experienta a regizorilor totul incepe sa arate ca poveste de printese pentru ca exagereaza.

| QAkkyQ a răspuns:

Pai eu cred ca e destul de clar.Baiatul acela chiar te place foarte mult.happy Daca mereu iti apare in vis si spune ca te place mai mult decat pr tau doar ca n-a avut tupeu inseamna ca nu exista o zi sa nu se gandesca la tine pentru ca ingeneral daca cineva se gandeste excesiv de mult la tine iti apare in vis.sad Daca el si iubitul tau sunt prieteni buni asta ar putea insemna cv ...credthinking Poate e prieten bun cu iubitul tau ca sa afle cum decurge relatia voastra sau poate vrea sa afle daca ti la el sau daca sunteti fericiti sau daca mereu zice ca el tine mai mult la tine inseamna ca pr tau nu tine prea mult la tne.Asta e doar o presupunere.:-s Poate in vis iti reproseaza ca el te iubeste si ca e trist ca esti cu pr tau pentru chiar ii pare rau ca esti cu acel baiat in loc sa vezi ca el chiar tine mult la tine si ar vrea sa fie cu tine.sad Eu zic sa nu te simti aiurea daca e sa te intalnesti cu el pentru ca va simti asta si ii va parea foarte rau.Eu zic sa fi mereu cu zambetu pe buze cand dai de el, sa-l saluti si sa nu pari deloc ingrijorata.Ai putea sa.l intrebi ce face si chestii din astea asa poate no sa iti mai reproseze nimic in visbig grin Sper ca te-am ajutat:*

| Mădă0611 a răspuns:

Subconstientul are legatura cu visele, nu e ceva supranatural. So, visele vin tocmai de la ce vezi sau crezi, sau iti doresti.

| UnCorpSanatos a răspuns:

Visele nu au legatura cu Cupion care transmite sentimentele lui prin vise catre tine, este doar o parere (probabil si adevarata) ca el inca te place si de aceea il visezi, cu cat te vei gandi mai mult la visul asta si la el o sa il visezi in continuare, dar daca te gandesti la el oare il mai placi pe actualul tau iubit? Complicata situatia sa te intorci la primul avand in vedere ca ai o relatie cu prietenul lui foarte bun. Inima decide!

| XyYx explică:

Va multumesc tutuor pentru sfaturi! Voi tine cont de ele >big grin

| DV a răspuns:

INseamna ca tu nu l-ai uitat inca.Fii tare si alege ce crezi tu ca e bine nu ce spun altii!

| Evilo a răspuns:

Este o lupta care se petrece la nivelul subconstientului tau. Aceasta lupta poate veni in 3 feluri la "suprafata".
1.in vise, cand subconstientul are controlul total asupra corpului.
2.Ca anumite ganduri ciudate in timpul zile-spre exemplu sa zicem ca tu faci teme si deodata te gandesti cei doi baieti, asta arata faptul ca a fost o mica "explozie" de informatie din subconstient in cosntient.
3.sub forma anumitor ticuri pe muschii fetei, sau in vorbire...
In acest moment subcosntientul tau se lupta ca sa aleaga dintre cei doi baieti, iar cand alegera va fi facuta, sentimentele tale se vor schimba brusc. Nu trebuie sa faci mare lucru, subconstientul este mereu mai puternic decat cosntientul, deci lasa-l sa-si faca treaba si nu te gandi la asta prea mult.
P.S In multe dintre cazuri s-ar putea sa alegi celalat baiat, nu cel cu care esti acum, dar fii atenta, nu ai vrea sa strici prietenia dintre cei doi, pnetru ca s-ar putea in acest caz sa ii pierzi oe amandoi mai devreme sau mai tarziu.

| Andraaaaa2000 a răspuns:

Cred ca daca nu te ai gandi la el ziua nu l ai visa.asa ca e ceva ce tu nu iti dai seama.adica nu poti sa l uiti.

| FunKie999 a răspuns:

Eu spun sa te duci sa il intrebi! Daca iti va raspunde da atunci trebuie sa iei o decizie!