| anonim_4396 a întrebat:

Sunt cu un tip de 3 ani! Ne vedem doar in weekend deoarece sunt la facultate...problema mea (grava) este ca vinerea si sambata noaptea iese mereu in club cu baietii...eu nu am voie niciodata, pe motiv ca as fi singura fata, ca el iese doar cu amicii lui, ca fiecare isi lasa fata acasa! Nu mai stiu ce sa fac! Stiu ca ma iubeste, dar nu mai suport chestia asta cu cluburile! Cum sa procedez? Va rog, astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| msonegirl a răspuns:

Asa am patit si eu. Si am facut ca el, el iesea cu baietii, eu cu prietenele mele...

Incearca sa faci si tu la fel. Nu-i va convine si-ti va cere sa nu mai iesi. Veti fi chit! Asa va renunta sa iasa singur.

Bafta :*

12 răspunsuri:
| Lary23 a răspuns:

Am vorbit, ne-am certat de multe ori, i-am zis ca ne despartim... dar zice ca nu are cum si gata! sad ca sunt absurda, ca el toata saptamana munceste si nici in weekend nu se poate simti bine...nu stiu ce sa fac sad

| Lary23 a răspuns:

Aveti dreptate! am incercat de atatea ori, dar nu am putut! nu m a lasat nici el! eu mai ies cu fetele, rareori... dar eu insist sa ies cu el, pentru ca mi pare ciudat sa nu iesim niciodata sad oare e normal? sunt eu paranoica? nu am dreptul acesta?

| Lary23 a răspuns:

Sa il las in pace? pai si cu mine cum ramane? pe mine el nu ma poate intelege? de 3 ani aceeasi situatie? e normal, genocid, esti baiat doar. poate ca toti aveti aceeasi mentalitate. dar ma intreb fetele ce zic? sad se pare ca este iremediabil.

| Lary23 a răspuns:

Mda. e aiurea situatia! si poate un caz deseori intalnit in zilele noastre. daca mai aveti sfaturi, idei.eu le astept tongue

| Lary23 a răspuns:

Genocid, ai foarte mare dreptate! ceea ce stiu sigur, este ca ma iubeste, si petrece tot timpul din week end cu mine, doar ca lui i se pare foarte normal ca noptile sa iasa la baut (ca sa zic pe romaneste) cu baietii lui, care la randul lor isi lasa prietenele acasa... of of of!

| neynya_4078 a răspuns:

Vorbeste cu el.Nu mi se pare normal sa nu te ia in club. Daca se ducea la fotbal sau la o bauta mai ziceam, dar asa...si vinerea si sambata cand se presupune ca trebuie sa iesi cu prietenul.

| Tigro a răspuns:

Ai putea vorbi deschis cu el, spune-i ca te deranjeaza lucrul asta, si veti gasi o solutie cu care sa fiti amandoi de acord happy

| Tigro a răspuns:

Poate ca cea mai buna solutie ar fi sa te desparti de el. Pana nu se desparte el de tine. Cine stie ce face prin cluburile alea? straight face

| Umbra_9400 a răspuns:

Cu acest răspuns mă expun "stupid"... părerea mea este ca ar trebui să îl lași în pace, nu îl mai stresa pentru că sigur nu vei schimba prea multe, este normal să nu te ia cu el din moment ce nici unul din prietenii lui nu își aduce prietena... eu m-am confruntat cu aceeași problemă, fosta mea prietenă îmi reproșa ieșirile nocturne cu amicii și acesta a fost punctul declanșator al punctului final.

| Umbra_9400 a răspuns:

Posibil eu sunt irecuperabil, dar un irecuperabil care încearcă să te ajute pe tine! Cel mai indicat ar fi să aveți o discuție serioasă, la primul post nu am înțeles exact ceea ce ți se întamplă! Nu cred că ești genul de prietenă posesivă, tu practic vrei un week-end alături de el pe care nu ți-l oferă, este extrem de aiurea... ceva nu este în ordine, poate a intervenit monotonia între voi, nimic nu mai pare atât de special precum era odată. Întrebarile de acest gen au raspuns dar nu vei gasi niciodată un raspuns perfect pe TPU sau în alt loc, răspunsurile sunt la voi, ceea ce îți trebuie este o confruntare serioasă, în cazul în care nu iese bine nu îți fie teamă sa oprești totul deoarece el sigur nu se va schimba și timpul pierdut fără orizont chiar doare!

| true~pinky a răspuns:

Hey daca te iubeste cu adevarat ar lasa cluburile pentru a sta cu tine :*:*:X trebuie sa ai o discutie ft serioasa cu el si sa ii spui ce ai pe suflet daca te intelege si va lasa cluburile atunci e bine daca nu mai bine ar fi sa te desparti de la stiu ca va durea dat trebuie sa te gandesti ca el nu te place bine doar daca nu renunta la cluburi Succes! fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer iti spun ca imi pare rau de tine. pacat insa ca ai stat 3 ani si poate o sa mai stai. trece tineretea pe langa tine.