| anonim_4396 a întrebat:

Sunt curioasa de o chestie. Oare cati baieti draguti, cu capul pe umeri, care intr-adevar stiu sa iubeasca o fata, sa nu o raneasca, sa fie respectuos si alte alea mai exista? Pentru ca mie mi se pare ca ei sunt deja pe cale de disparitie. Oricum, sunt curioasa cati de pe TPU sunt asa sau daca cunoasteti voi ceva asemanator...

21 răspunsuri:
| quest_6999 a răspuns:

Bineinteles ca exista baietii de genul acesta, doar ca trebuie sa cauti mai mult deoarece astfel de baieti nu se gasesc asa repede ca si restul baietilor care se iau dupa turma, incearca sa te indragostesti de caracterul si sinceritatea unui baiat, nu de frumusetea lui.......Frumusetea e trecatoare!

| RadXx a răspuns:

Eu sunt asa dar putin mai rau decat asa adica imi plc sa fac cadouri fetelor sa le scot in oras sa fiu politicos cu ele sa le iau cadouri sa le spun complimente dar nu stiu ce sa zic acum eu sunt exact asa dar mai mult decat asta si chiar daca sunt tot nu pot sa imi gasesc o fata cu care sa stau adica o fata mai"cuminte"nu fete cu fite fiindca se pare ca fetele cuminti sunt foarte putine cele cu fite la extrema

| quickly a răspuns:

@ jrockfreak, m-ai descris perfect dar... vezi tu, in unele cazuri degeaba esti asa. Vrei sa stii de ce? Pentru ca fiind atat de respectuos si de bun si de iubitor cu persoana pe care o placi/iubesti ajungi in cele din urma sa fii luat de prost... crede-ma asa sunt si eu exact cum ai descris mai sus dar uneori asta nu e bine. Exista fete care isi bat pur si simplu joc de bunatatea ta si merita tratate ca atare!

| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Eu am fost dragut cu o fata si m-a lasat balta, a fost super nesimtita si de atunci nu mai am motiv sa mai fiu dragut ppt ca stiu ca toate sunteti la fel laughing

| jrockfreak a răspuns (pentru laptelaperfuzii01):

Nu trebuie sa fii asa pesimist, si eu aveam exact aceeasi parere despre baieti.

| Cosmotel a răspuns:

Sunt destui asa, dar fetele nu prea sunt atrasi de ei. tongue
degeaba iti pui intrebi de genul daca tu tot cu marlani umbli.

| KamyKaze666 a răspuns (pentru Cosmotel):

Pai da dar sunt si fete care sunt atrase de ei si ii vad mai maturi fata de ceilalti baieti baieti de genul se maturizeaza destul de repede parerea mea big grin

| jrockfreak a răspuns (pentru Cosmotel):

Nu eu umblu cu marlani, prietenele mele o fac. De-aceea eu nu prea sunt cu baietii si e cam enervant ca nu poti sa incepi o relatie pentru ca nu ai cu cine straight face

| 21ndstillachild a răspuns:

Nu s pe cale de dispartie nici baietii nici fetele de genul

| KamyKaze666 a răspuns (pentru 21ndstillachild):

Nu Serios?
Tu nu obesrivi ca majoritatea baietilor de acum vor o relatie doar pentru SEX?
Nu pentru a avea o persoana pe care sa o iubeasca, sa discute cu ea, sa o ajute sa treaca peste momente grele si altele
Am multi prieteni si din ei doar unul este de genul

| rapidistzu a răspuns:

Buna,acesti baieti nu sunt pe cale de disparaitie dar sunt influentati de cei mai putini buni, doar daca ai sange rece nu te poti lua dupa cei care au o prietena/iubita, si isi bat joc de ea, cica trebuie sa faci asta ca sa fi si tu ''barosan'' dar sunt si altii care sunt asa cum ai zis si tucrying
Ca ai intrebat cati de pe TPU sunt respactosi...bla bla blabig grin
Eu 1 mas cam potrivi, uite de ce!
1)sunt respectos cu persoanele din jur, mai ales cu fetele nu stiu de ce da am o sensibilitate aparte, unui baiat ii mai zic ceva ''dulce'' da unei fete niciodata.
Eu sunt cum ai spus dar ca sa fac acele lucruri trebuie' ca si persoana de langa mine s le faca!
Cred ca sunt inca multi baietii de genu dar eu se gasesc mai greubig grin
...da mai cunosc asa persoane, dragastoase, respectoase.

P.S. pentru mine cel mai importatn lucru dupa respect si alte cele as vrea ca persoana e langa mine sa pupacioasa si dependenta de minekiss love struck

| ZambetDeGheata a răspuns:

Eh...ce descrii tu suna a "tipul perfect" laughing nu am vazut pana acum asa ceva dar...never say never laughing

| Anticarul a răspuns:

Sa incepem cu: da intr-adevar sunt din ce in ce mai putini... ufff, si cat de curand pe lista de "endangered species".
Si partea trista este ca pe masura ce scade numarul, vor fi si mai greu de gasit. Daca ai rabdare, poate vei zarii unul. Dar predomina prea mult trendul si moda, si daca nu stai in pas cu ea, esti dat la o parte.
Eu nu vreau sa numesc unul din acei pe cale de dispartie, cine merita, nu va avea nevoie de afirmare sau reclama. Dar iti pot spune ca sunt, sau ca...mai sunt. Cat? nu stiu.

| wawe a răspuns:

+1

| Ghita_Sergiu_1986 a răspuns:

Draga mea visatoare, nu exista barbat perfect, nu exista nici femeie perfecta, tinand cont ca tu ceri o gramada de lucruri, ma mir ca te mai intrebi. Dupa mine exista 2 tipuri de baieti : Aia care spun ce gandesc, si aia care nu spun ce gandesc.Totusi din experienta iti spun ca daca tu cauti unul foarte frumos, nu numai u il cauti, si daca tu crezi ca este numai al tau te inseli, trebuie sa cauti intodeauna ce ti se potriveste numai tie, si sa nu fie nici prea prea nici foarte foarte.

| jrockfreak a răspuns (pentru Ghita_Sergiu_1986):

Nu caut baieti perfecti, caut baieti cu caracter puternic care sa fie cat de cat mai inteligenti decat cei infectati de "efectul turma".

| Ghita_Sergiu_1986 a răspuns (pentru jrockfreak):

Asta depinde numai de tine, si de capacitatea ta de a cunoaste un om, pentru ca baietii de azi, sunt ca niste Enigme, daca le descoperi o sa fii surpinsa, nu te grabi insa cu deciziile happy

| Adi69 a răspuns:

Eu sunt unul dintre baietii potriviti descrierii tale si mereu am suferit pentru ca sunt asa.In ziua de azi trebuie sa ai parul pe ochi (ochii neaparat verzi...)si sa fi nesimtit altfel nu te plac fetele.P.S. daca esti din buc lasa-mi idu tau te rog frumos

| jrockfreak a răspuns (pentru Adi69):

Imi pare rau, eu stau cu mult mai departe de Bucuresti straight face

| spiderg3o a răspuns:

Mai... eu sunt asa si mai am un singur prieten care este genul meu.Cand spun sunt asa, ma refer ca nu am inselat, lovit sau mintit (la modul grav, exceptand micile minciuni) niciodata pe iubita mea... in schimb am fost inselat si mintit, asa ca nu iti pierde speranta baieti buni exista, axeaza-te pe zodia pesti sunt cei mai fideli si sinceri intr-o relatie! Sper sa te ajute treaba asta. Eu ma simt prost, ca nu-mi place sa ma laud! big grin

| rapidistzu a răspuns (pentru spiderg3o):

Aha laughing nu iti place sa te lauzi, asta e bine tot mereu e bine sa te laude altiibig grin