| beebyy a întrebat:

Sunt curioasa... oare mai exista prieteni adevarati? Care sa-ti fie alaturi la bine si la greu,sa te asculte fara sa te judece,sa nu te barfeasca/minta? Eu nu am gasit, cred ca sunt pe cale de disparitiehappy

Răspuns Câştigător
| ViVi99 a răspuns:

Corect, in zilele noastre foarte rra gasesti prieteni acre sa nu te barfeasca/minta/tradeze macar o data sau de 2 ori. Din pacate nu putem face nimic in legatura cu asta...sad De aceea nu trebuie sa ai incredere totala in nimeni, in afara de parintii taihappy

14 răspunsuri:
| Morrígu a răspuns:

Bună.
Da,sunt, eu mă cred prietenă adevărată. tu nu eşti?
Bye, bye.

| beebyy explică (pentru Morrígu):

Ba sunt, dar n-am cu cine tongue

| Morrígu a răspuns (pentru beebyy):

Bună iar.
Câţi ani ai?

| beebyy explică (pentru Morrígu):

18 happy

| Morrígu a răspuns (pentru beebyy):

Să creşti mare.

| beebyy explică (pentru Morrígu):

Mersi la fel happy

| july00 a răspuns:

Probabil ca te-a dezamagit cineva de crezi asta, si stiu cum te simti, dar exista, nu trebuie sa ii cauti.happy v-or intra in viata ta exact cand te astepti mai putin!

| CatalinaKaty a răspuns:

Sunt pe cale de disparitie straight face

| Adde29 a răspuns:

Buna!
Nu nu prea mai exista. Prietenii adevarati ti poti face de cand esti mic/a pana in prezent (adica trebuie sa il cunosti de foarte mult timp). Eu am o gramada de prieteni pe care ii cunosc de mici, insa nu sunt adevarati.
Nici eu nu am gasit sad
Poate vrei sa dai id, ca sa ne cunoastem si sa fim "bune prietene", daca vrei (ne povestim ce ni s-a mai intamplat, chestii)
Pa, pa happy!

| Adde29 a răspuns:

Bine, o sa-l adaugwinking!

| Laura1074 a răspuns:

Ai dreptate, in ziua de azi rar mai gasesti un prieten cu adevarat devotat care sa te sprijine, sa iti fie alaturi si sa nu te vorbeasca pe la spate.
Cred ca trebuie sa ai cu adevarat noroc sa ai parte de o prietenie sincera.
Cea mai buna prietena a mea nici nu cred ca imi mai e cea mai buna prietena, sper doar sa se schimbe curand.

| Smiling a răspuns:

Sincer sa iti spun chiar sunt pe cale de disparitie! ..Eu am o prietena adevarata dar si pe ea o vad rar.Iar prietena mea cu care stau zi de zi se comporta urat cu mine, ne certam mai tot timpul..Eu sunt prietena cu ea si pentru ca ma inteleg dar si pentru ca una ca ea nu mai gasesti.straight face. Sincer am ajuns sa ma inteleg mai binee cu unii baietihappy

| Adutza_Ada_1997 a răspuns:

Mai sunt doar foarte putin care pun orgoliul deoparte dar se pare ca totusi nici aceia nu sunt "perfecti".In viata e greu sa vezi care merita cuna sau salut, pe care il ajuti primul e si primul care tea vandut. Funda?; 03

| AdolfHitler1945 a răspuns:

Din fericire eu am unul happy.Dar cei mai multi sunt pe cale de disparitie sad