| GoDiePlease a întrebat:

Sunt dependent de laba. Ce sa fac?

27 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învață să te exprimi civilizat, mergi la medic!
Pa, pa

| Solutionistul a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ce raspunsuri rautacioase si date in fuga ai! Mai, mai. urat!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

E foarte bine laba a fost folosita inca din Antichitate de catre marile elite precum Platon, Aristotel Hippocrate ca stimulent al inteligentei si al activitatii creierului

| corbulalbrosu a răspuns:

Te poti face preot catolic.

| mihai69 a răspuns:

Continuă!

| Fatamuntilor a răspuns (pentru doctorandus):

Omul vrea sa se lase, nu l-ai ajutat!

On topic! Fa ceva cu mainele sau pune-ti manusi de box!

| Emilian65 a răspuns:

Faci laba des? Daca este prea des, incearca sa o faci mai rar.

| LoveSleep a răspuns:

Laba, fă laba.

| minrest a răspuns:

Eviti sa consumi pornografie, te gandesti mai putin la sex. Eviti fanteziile sexuale si incerci sa le amani, sa le scurtezi.Usor,usor, o sa te masturbezi din ce in ce mai rar. Respinge gandurile de vinovatie, au efectul contrar. Nu incerca sa te abtii direct, dupa un timp simti nevoia mai puternic.Foarte mult te-ar ajuta sa practici un sport, daca nu, fa-ti un program de exercitii fizice. Pune accentul pe activitati de grup, in afara casei. Iti vorbesc inclusiv din experienta, rezultatul e garantat. Te salut.

| sabin89 a răspuns (pentru minrest):

"Nu incerca sa te abtii direct..." - Dar cum altfel sa se abtina? Indirect?

| minrest a răspuns (pentru sabin89):

I-am spus cum, draga Sabin. Sa evite si sa limiteze acele lucruri care duc la dorinta de a se masturba, in loc sa incerce sa se abtina atunci cand simte deja dorinta. E mai clar acuma?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Ceea ce ai facut si pana acum.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu ma bag, man

Răspuns utilizator avertizat
| Seba2013 a răspuns:

Trebuie sa intelegi de unde ai pornit.

Te-ai uitat la filme erotice si ele te-au excitat.
Ce inseamna excitare?
Excitarea este activarea hormonilor:
Unul este noradrenalina, altul dopamina.
Cand sunt activati acesti hormonii unu are influenta asupra curpului(noradrenalina) si altul asupra creierului(dopamina).
Aceasta excitatie(dopamina plus noradrenalina) este o stare de tensiune plus placere.

Deci comportamentul este activat de excitatie.

Tensiunea aceea te impulsioneaza catre un comportament.

Incerca sa nu mai activezi acesta excitatie.
De exemplu daca de gandesti la serpi, corpul rectioneaza.

| sabin89 a răspuns (pentru Seba2013):

Chiar crezi ca avea nevoie de explicatia asta sofisticata? happy

| Seba2013 a răspuns (pentru sabin89):

Da pentru ca multi nu stiu ce inseamna excitatie sau dorinta.

Răspuns utilizator avertizat
| darkangel90 a răspuns:

Mananca o banana.

| GoDiePlease explică (pentru darkangel90):

Dau eu vreau portocalie

| AlexandruIonut004 a răspuns:

Joaca-te cu ea in continuare.

| andreo92 a răspuns:

Nu te opri

| ghiulbia a răspuns:

Ca sa scapi de laba trebuie sa incerci altceva. La o iubita te-ai gandit?

| AndreiAndrei123123 a răspuns:

Fa-o in continuare! e sanatoasa!

| w0lff a răspuns:

Fa rost de o fata

| iubitor14 a răspuns:

Sa ti- o freci