| BlackEyedGirl a întrebat:

Sunt din ce in ce mai deprimata. De ce se intampla mereu sa imi placa de baieti care nu ma plac si invers? Mereu cand mi-a placut de vreun baiat, el nimic. Dar nici macar amici nu voiau sa fim, daca voiam sa vorbesc cu ei, imi raspundeau ceva de genul: da, nu, biologie, maine, nu pot. Si nu pot spune ca am fost eu timida, ca mereu eu am inceput conversatia. Si nici el nu e antisocial ca il vad mereu cu alte fete, deci are multe prietene fete, dar de mine nici nu a vrut sa auda, adica asa mi-a dat de inteles... Si nu inteleg de ce, adica sunt desteapta, arat bine, sunt mereu draguta...Si de ce mereu mi se intampla sa ma placa persoane pe care eu nu le plac? Vreau sa spun, daca ei sunt la liceu, nici nu stiu daca or sa ia bacul, prefera distractia inainte de toate (si vreau pe cineva care sa se intereseze si de viitor, deci nu am multe pretentii) sau daca au terminat liceul, nu au liat bacul si tot de distractie se tin. Deci nu e vorba ca sunt eu fitoasa ca ii refuz pe toti, dar niciodata nu m-a placut cineva ca lumea. Si mereu ma deprima sa ii vad pe majoritatea prietenilor atat de fericiti impreuna cu iubitii lor si cat sunt de norocosi ca au gasit pe cineva cu care se potrivesc. Cum sa gasesc si eu pe cineva pe care plac? E vine mea oare? Am eu prea multe pretentii? Astept orice sfat!

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In primul rand le luam pe rand
1 pe un chat online, in parc, la scoala, daca vrei ca fata sa isi gasesti vei gasi e plin netul de baieti care vor iubite
2 e vina vieti cine stie, daca tot dai vina pe tine unde ajungi?
3 parerea mea e sa cauti un baiat pe masura fizicului tau, eu inteleg ca ce e frumos tuturor ne place si mie dar nu toata lumea poate avea ne multimim cu ce avem, baieti pun mare pret pe fizic apoi pe comportament, inteligenta etc
4 un sfat avatarul tau pune o poza cu tine sa te vedem si noi cum arati

| grab a răspuns:

Daca erai aia din avatar sigur aveai o turma de masculi pe urmele tale.
oricum se pare ca te simti tare singura si izolata. incearca sa cunosti un baiat din aproape in aproape, vezi pe la chefuri, vezi ce prietene au frati/veri singuri, mergi cu grupuri din scoala la activitati, mai cutreiera si pe siteurile de relatii, si mereu mare atentie la cretini care fac magarii.

| gingergirl1 a răspuns:

Pai din cate zici tu, observ ca ii plac "tarfele astea de 2 bani" laughing Tot ce pot sa iti zic e "keep calm" pana la urma o sa gasesti pe cineva care sa te merite :*

| ViatacuLouie a răspuns:

Problema ca discrepanta dintre expectations si reality este prea mare. Iti doresti un prieten, dar de asemenea iti doresti sa fie printul pe cal alb care intruneste toate calitatile, fizice si morale.

| romarios70 a răspuns:

Stai linistita. fiecare sac isi are peticul. dar dupa cum se pare tu esti cam nerabdatoare.

| Cosmin65 a răspuns:

Si eu care credeam ca sunt singurul caruia i se intampla asta laughing (interactiuni cu genul feminin de sigur laughing )

| ClaudiaT a răspuns:

Buna! Nu stiu ce sa spun. Incearca sa te imprietenesti cu un tip, prin simplul fapt ca ati multe lucruri in comun. Gaseste pe cineva caruia sa ii placi asa cum esti. Faza ca te indragostesti mereu de cine nu trebuie.Mi-e-mi spui? WELCOME TO REALITY!

| SouyeyLamoe a răspuns:

Pune ochii pe cineva si imprieteneste-te cu el. Totul se face putin cate putin. Restul o sa vina de la sine.