| Paine2222 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietena mea de aproape 7 luni, ne iubim si sunt sigur ca i-am castigat toata increderea, dar ei ii este frica sa o faca cu mine pt ca e virgina, ce sa fac sa ii dau curaj? Sa o conving?

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Nu forta nota...totul vine de la sine, din interior!

| Bianca1001Bia a răspuns:

Nu o forta ***, ca risti sa o pierzi si tot la laba ramani happy, plus e ceva devreme pentru acest pas, mai las'o, mai ales daca are gen 15 16 ani, las-o pana la 17 ani, macar informeaza-te si ce riscuri implica inceperea vietii sexuale... Eu zic sa lasi lucrurile sa vina de la sine, si cand se intampla protezati'va

| corbulalbrosu a răspuns:

Inca nu se simte pregatita iar sentimentul de teama este cu atat mai mare cu cat este mai tanara. Daca o iubesti cu adevarat fii rabdator si toate vor veni la randul lor. Imboldul de a ti se oferi trebuie sa-i vina din interiorul ei astfel e bine sa stii ca nu este vorba lipsa decuraj. Altii rabda ani de zile.

| lBroken69 a răspuns:

Trebuie să ai răbdare cu ea.La început doar ''jucaţi-vă'', dar fără contact sexual.O să aibă încredere mai mare în tine.

| lex79 a răspuns:

Nu trebuie convinsa.trebuie sa o lasi pe ea sa vrea, sa si doresca ea sa faca sex.

i-ai castigat toata increderea? si ce-ai de gand sa faci cu ea?

| GgAnett a răspuns:

Nu insista sa o faca daca ea nu doreste, poate ea inca nu simte tentatia sexuala necesara ca sa doreasca acest lucru. Nu e vorba doar de incredere, nu poti sa faci sex doar de aia ca vrea iubitul si o faci de dragul lui. Las-o, daca o iubesti sunt sigura ca mai poti avea putina rabdare cu ea

| gladitor a răspuns:

Astiapta putin, dar pina atunci fa laba