| Kamwiiiiiiiii a întrebat:

Sunt impreuna cu un baiat, cum il pot face sa ma iubeasca? De placut ma place dar vreau sa se ataseze de mine, stiu ca nu-l pot face dar ma refer la : cum sa ma comport?

Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Iubirea vine pe parcurs,trebuie timp happy
In primul rand trebuie sa fi naturala!
Sa nu-i faci scene de gelozie!
Sa te comporti exemplar cand iesiti in societate.
Sa fi dulce cu el!
Sa nu-i dai motive de gelozie!
Sunt multe lucruri. Nu exista o regula ''trebuie sa fac asta ca sa ma iubeasca''.
El trebuie sa te iubeasca asa cum esti, cu defecte si calitati, ciufulita, somnoroasa, etc!
Te pup!

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru NoSmile):

Am cam gresit eu umpicut X_x urmaream sa il fac gelos sa vad daca chiar ma place si mi-a zis ca e gelos pentru ca ma placestraight face se supara daca ma iau baietii in brate, apoi colegii vin si ma iau si eu nu am ce le face.straight face

9 răspunsuri:
| AlinNxD a răspuns:

Esti impreuna cu un baiat dar el nu te iubeste?> este o relatie la misto. sau?

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru AlinNxD):

In a place si a iubi e o cale lunga :*. Ne placem reciproc dar eu vreau sa ma si iubeasca astfel in cat daca ne-am desparti sa suferestraight face If you know what i mean

| NoSmile a răspuns (pentru AlinNxD):

Cati ani ai, 10?
Ar trebui sa stii ca iubirea vine pe parcurs, dupa luni de petrecut impreuna. Abia atunci cand cunosti cu adevarat o persoana poti spune c-o iubesti!

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru NoSmile):

Am 14 merg pe 15. :* mersi mult de sfat

| AlinNxD a răspuns (pentru NoSmile):

Nu. stai linistita, dar totusi. in fine. las-o balta.

| NoSmile a răspuns (pentru Kamwiiiiiiiii):

Nu te intrebam pe tine cati ani ai.
E normal sa fie gelos,atata timp cat te place,iar tu vrand sa-l faci gelos risti sa-l pierzi.
Si nu cred ca vrei asta!
Cand te iau alti baieti in brate, le spui simplu sa nu te mai atinga, iar daca nu inteleg de vorba buna, cred ca ar merita o palma.
Daca te lasi luata in brate de toti, o sa te considere o prada usoara.
Ai grija!

| MihaelaCarmen123 a răspuns:

Buna! Am venit si eu aici sa te ajut, pe cat posibil. Sa iti dau cateva sfaturi:
Nu fi egoista, nu lasa orgoliul sa te domine, arata-i ca ti la el.
Fi langa el cand sufere, stiai ca daca incerci sa il faci gelos, mai mult inrautatesti situatia. Adica, el e gelos nervos pe moment, ii e frica sa nu te piarda, gandinduse isi pierde increderea in sine. Incearca sa eviti toate situatiile care l-ar putea afecta negativ, evita imbratisarile colegilor baieti, in afara de el.
Incearca sa fi cat mai naturala. Machiajul, poate fi aplicat dar nu ca sa te faci ca muma paduri. Ceva gen, putin fond de ten, deschis, buzele cu un strugurel, sau un balsam de buze. Cu putin rimel, putin fard deschis pe plaoape, gen roz bombon.
Incearca sa pari feminina, dar totusi naturala. Cand faci eforturi sa pari mai frumoasa, el isi va da seama ca ti la el.
Nu fi posesiva! El nu are cum sa te iubeasca din prima, cu timpul se dezvolta iubirea.

Sper ca sfatul meu sa te ajute! Daca nu te ajuta, nu am ce face, am incercat. Deci merit fundita?

| Kamwiiiiiiiii explică (pentru MihaelaCarmen123):

Am dat fundita dar raspunsul e mega bun. Acum el incearca sa ma faca geloasa pe mine cu o colega dar ma ia si pe mine in brate.straight face