| fgmijpb a întrebat:

Sunt in cls a 9-a iar de 2 luni si jumatate am prietena. E vorba despre o fata din clasa mea. La inceput parea foarte indragostita de mine, ieseam des si vorbeam mult prin mesaje, dar acum, e mai distanta, iesim o data la 2-3 saptamani si nu imi mai scrie deloc. Cand ii trimit eu mesaje, pare plictisita si vorbim putin. De asemenea, pare atrasa si ii tot zambeste altui baiat. Mai nou, cand gresesc ceva, vine cu reprosuri si pare sa nu ma accepte asa cum sunt. Ce pot face? Sunt foarte indragostit de ea. Foarte. Iar uneori e afectoasa, dar asta se intampla mai rar in ultima vreme. La ce as putea recurge pentru a se indragosti din nou de mine?

Răspuns Câştigător
| dianainsta01 a răspuns:

Exista posibilitatea ca, chestia aia cu "ii zambeste altui baiat" sa fie doar in capul tau, sa ti se para. poate ca a intervenit rutina (si dincauza ca va vedeti aproape zilnic la scoala.). ar trebui sa incerci, cand iesi cu ea, sa faci ceva spontan, sa mergeti undeva mai special sau sa faceti impreuna ceva neobisnuit rutinei. poate ceva dragut de ziua indragostitilor.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Acestea sunt semne ca nu te mai place. Tipic fetelor de azi.Se plictisesc repede intr-o relatie.O discutie serioasa intre voi ar fi binevenită.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

E afectuoasa cu tine cand tu esti plictisit sau obosit, sau ai alta activitate care nu o include pe ea. Cand toata energia se indreapta catre ea, se simte strapunsa de gloante cu "iubire", ajunge un cartus mare de iubire, BUM, si lasa sa-si faca efectul, las-o si pe ea sa investeasca, nu o mai presa. La asta ai putea recurge

| Otto2014 a răspuns:

Pai si nu-ti dai seama ca nu te mai place?

| Jessica007 a răspuns:

Ai fi tu indragostit de ea dar se pare ca ea nu iti impartaseste aceleasi sentimente, mai ales ca ai specificat ca este deja atrasa de altcineva.Parerea mea este sa te desparti mai bine de ea pana nu ajungi la sentimente si mai profunde si deja atunci va fi prea tarziu.Cand ti-o fi lumea mai draga atunci ti-o coace si tu vei ajunge sa suferi nu ea.Nu te iubeste deloc si este spre binele tau mai bine sa pui punct.Bafta!

| fgmijpb explică (pentru Jessica007):

Nu stiu daca e atrasa de altcineva, doar asa pare. Nu sunt sigur. NU pot sa ma despart de ea, pur si simplu. Sunt foarte, foarte indragostit.

| Jessica007 a răspuns (pentru fgmijpb):

In cazul asta fa tu primul pas, vorbeste cu ea deschis despre ce te deranjeaza. Daca voi nu comunicati si lasati lucrurile asa situatia ar putea degenera.Bafta!