| Mihaela2022 a întrebat:

Sunt insarcinata şi iubitul meu nu vrea sa ne casatorim!
A inchiriat un apartament şi vrea sa mă mut cu el.
Mama imi spune sa fac avort ca iubitul meu nu ma iubeşte şi işi bate joc de mine.
Credeti ca aceasta relatie va merge fără căsătorie? Ce părere aveti?

12 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Depinde ce vrei tu vrei sa traiesti in concubinaj fara complicatii sau vrei statut de sotie?

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este sarcina aia, din octombrie?

https://www.tpu.ro/......at-cineva/

| Violleta2022 a răspuns:

Din octombrie si pana cum, cred ca ai deja 5 luni de sarcina, asadar nu ti se mai poate face nici un avort.

| doctorandus a răspuns:

Relațiile merg și fără căsătorie. Oricum se poate căsători cu tine și pleca de la tine a doua zi după nuntă.

| Emilian65 a răspuns:

Acum ca esti gravida, nu ai ce face decat sa astepti sa te casatoresti atunci cand vrea el.

| SilentRain a răspuns:

Ce ar schimba o bucată de hârtie?
De ce trebuie sa gândească alți pentru tine?
Te-ai apucat sa faci un copil deși nu ești sigură pe sentimentele partenerului...f matur și acum ne întrebi pe noii...
Bai mai întâi de toate vezi dacă ești capabilă sa fi mama deși sunt împotriva avortului ....mai bine sa nu ai copil daca nu ești capabila sa ii oferi iubire și o viață bună
Trebuia să îți dai seama daca el te iubește sau nu înainte să ți-o tragi cu el
El cum se poarta cu tine in general?

| Goete a răspuns:

Stai sa consult globul de cristal...
Dar, daca "iubitul tau" nu te iubeste si isi bate joc de tine - acum - ce te face sa crezi lucrurile se vor imbunatati?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca a inchiriat un apartament unde sa locuiti doar voi 2, atunci inseamna ca are oarecum ganduri serioase.
Poate inca nu e pregatit pentru o casatorie, e indecis sau poate vrea sa traiti in concubinaj o vreme sau tot restul vietii, unii barbati nevoind sa se casatoreasca ci sa traiasca doar in concubinaj, cunosc multe cupluri de genul.

Depinde tu cum il simti.
Mama ta iti spune ca nu te iubeste si vrea sa-si bata joc de tine.
Ganditi-va inainte de toate ca este un copil la mijloc, un copil care nu e o jucarie sau un animal de companie, e o fiinta omeneasca.
Ganditi-va daca sunteti pregatiti sa-i oferiti educatia necesara si suportul afectiv si financiar de care va avea nevoie.

| Paul754880338 a răspuns:

Odata demult dragostea genera sexul si acestea doar impreuna erau liantul unei relatii pe viata. Acum se cauta sexul pe durata scurta, impotriva unei relatii bazate pe dragoste. Daca se implica si mama, atentie, la final nu inainte de a aparea problemele, atunci nu ma mir ca tinerii stiu mai degraba despre sexul anal decat despre caldura unei imbratisari sincere. Vai de copiii nascuti in aceste conjuncturi!

| GouDidodino a răspuns:

Fa avort

| BabaOarba a răspuns:

De parca o casatorie garanteaza ceva...

Trebuie sa te gandesti la copil. Un barbat vine si pleaca, poate sa si ramana dar nimic nu garanteaza asta. Un copil e al tau pe viata, indiferent ca il cresti sau nu singura. Poti sa te joci cu o relatie, nu si cu un copil.

| danieltulcea84 a răspuns:

Păstrează copilul și mută-te cu el. Nu asculta sfatul mamei tale de a face avort. Întreabă-o pe mama ta câte avorturi are la activ și dacă tu ai fost un copil dorit sau ai apărut accidental în viața ei?